facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

GÓRY (255) – Kinga Baranowska jakiej nie znacie

…Ale czy na pewno? Czy tak łatwo ulegamy powierzchownym wrażeniom? Nie wspominając o sile medialnego oddziaływania GÓR ;). Bo do tej pory mogliśmy zobaczyć Kingę wyłącznie podczas epickich zmagań z ośmiotysięcznikami – ukrytą w puchowym kombinezonie, w kominiarce, z czerwonym od mrozu nosem ;). Tak sobie wyobrażamy naszą czołową himalaistkę, taki jest też „obowiązujący” wizerunek ludzi gór… No, może tylko za wyjątkiem polarów, będących nieodłącznym atrybutem lat dziewięćdziesiątych ;).

 

 

Z pewnością będziecie zaskoczeni, poznając Kingę Baranowską od strony, która do tej pory nie była nadmiernie eksponowana. Czy choć trochę udało nam się ukazać bohaterkę naszego wywiadu taką, jaka jest na co dzień? Mamy taką nadzieję. Jak sama stwierdza, najważniejsze jest, aby w każdej sytuacji pozostać sobą – „Kiedy widzę kobiety, które są zmaskulinizowane poprzez sport, mam mieszane uczucia, bo przecież nie chodzi o to, by stać się kimś innym. Chcę być sobą”.

 

Równie ciekawą kwestią jest problem stereotypów, które nadal silnie są zakorzenione nawet wśród ludzi gór, a które wyraźniej się dostrzega i mocniej o sobie dają znać podczas długich wypraw. Jak stwierdza Kinga – „Chciałabym, abyśmy w naszym środowisku – nie tylko między kobietami i mężczyznami – bardziej ze sobą współpracowali, a mniej rywalizowali. Myślę, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą wnieść coś unikatowego, ważnego, cennego do zespołu i do środowiska wspinaczkowego”.

 

 

 

 

Warto sięgnąć po bieżący numer GÓR aby przekonać się, co o skomplikowanych relacjach i boleśnie szablonowych zachowaniach, nie tylko podczas himalajskich wypraw, sądzi drobna blondynka o duszy wojownika.

 

***

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-25
GÓRY
 

Koniec polskich wypraw na K2 i Gasherbrum I

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-07
GÓRY
 

Wypadek Polaków na Gasherbrumie

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-06-21
GÓRY
 

Himalaje: nowa droga na sześciotysięczniku

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-20
FOTO-VIDEO
 

Droga na Everest FILM

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com