facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Fitz Roy – nowa droga Słowaków

Świetny zespół słowacki Michal Sabovčík - Ján Smoleň wyjechał do Patagonii, gdzie na znanym i pięknym szczyce Fitz Roy udało mu się wytyczyć nową drogę!

Wspinaczka zespołu wiedzie pd. ścianą, na prawo od drogi Colorado (wytyczonej niedawno przez amerkański zespół Max Barlerin - Quinn Brett - Michael Lukens; o trudnościach 6c+, 13 wyciągów; linia wiedzie na prawo od The Washington Route). Fitz Roy z naniesionym przebiegiem drogi; źródło: james.skDroga zajęła zespołowi dwa dni, 30-31 stycznia br. Prowadzi systemem rys, pokonując w trzynastu samodzielnych wyciągach dolne spiętrzenie ściany, po czym w łatwiejszej jej części łączy się z Drogą Kanadyjską. Trudności zostały ocenione w skali mikstowej, klasycznej i hakowej na M8, 7a+, C2. 


Pierwsze cztery wyciągi były zalodzone, co narzuciło wybór stylu przejścia z dziabami, w dalszej części droga wiedzie rysami. Zespół pokonał ją w stylu alpejskim. Pierwszy biwak wypadł na małej półce po ośmiu długościach liny, zaś drugi zespół spędził na szczycie, po czterdziestu godzinach akcji.Biwak na ósmym stanowisku; źródło: james.skWspinacze podkreślają, że ich Asado jest logiczną linią i rokuje nadzieje na przejście klasyczne.

Gratulujemy zespołowi! I zachęcamy do zweryfikowania ich opinii! ;-) 
źródło: james.sk

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Piotr Michalski
 
2016-07-22
GÓRY
 

Osterwa – Júlova Cesta

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-07-11
GÓRY
 

Chamomilla nad Żelaznymi Wrotami!

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-07-08
GÓRY
 

Zapowiadana Czerwcowa na Osterwie!

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-06-21
GÓRY
 

Nowa droga na Osterwie

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-04-22
GÓRY
 

Nowa droga na Grossglocknerze!

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com