facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-20
 

Andrzej Bargiel wyruszył do C2 - atak szczytowy na K2 już jutro!

Czy w najbliższy weekend będziemy świadkami historii? Jak dotąd nikomu jeszcze nie udało się zjechać z wierzchołka najwyższej góry świata na nartach. Andrzej Bargiel, po nieco ponad 3 tygodniach aklimatyzacji (początkowo pod Gasherbrum II, potem już bezpośrednio pod K2) rusza do ataku szczytowego! W czwartek 19 lipca wraz z towarzyszącymi mu Januszem Gołąbem oraz czwórką HAPsów (pakistańskich tragarzy wysokościowych) wyruszyli do góry. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Andrzej zaatakuje szczyt rankiem w sobotę 21 lipca by następnie podjąć próbę zjazdu zeń na nartach jako pierwszy człowiek na świecie!


Andrzej Bargiel wyrusza by zapisać się na kartach historii. Fot. Marek Ogień

Na oficjalnym profilu Zakopiańczyka na FB czytamy:

"Wreszcie nadszedł ten moment.  Kierunek: szczyt K2. Wyruszam do obozu II na drodze Cessena gdzie czeka na mnie Janusz Gołąb i jutro rano (tj. 20.07 - przyp. aut.) razem ruszamy do trójki. Wejście na szczyt planuje na 21 lipca. Trzymajcie kciuki!"

Andrzej historycznego wyczynu próbuje dokonać po raz drugi. Ubiegłoroczna próba niestety zakończyła się niepowodzeniem. Wówczas szanse na wejście były, ale jak przyznał Bargiel "Wtedy zdecydowanie zawiodła pogoda. Chociaż mogłem wejść na szczyt, to zjazd ze względu na bezpieczeństwo był wykluczony".

Mamy nadzieję, że Andrzejowi w tym roku się powiedzie - będziemy śledzić na bieżąco postępy wyprawy. Możecie też sprawdzać na jakiej wysokości jest aktualnie, korzystając z dobrodziejstwa technologicznego jakim jest jego lokalizator GPS. Pozycję Zakopiańczyka na K2 zobaczycie TUTAJ.

Źródło: profil Andrzeja Bargiela na FB

Wyprawę wspierają: SalomonBank Pekao S.A.Sobiesław Zasada AutomotiveStorytel.plEnel-Sport, Pajak, Red Bull.

 


Literatura górska o K2 - książki gór

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com