facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-07-26
 

Znów kiepska pogoda na K2

Wczoraj informowaliśmy was o rozpoczęciu ataku na szczyt K2 (8611 m n.p.m.) przez polskie wyprawy. 


Niestety jednak na skutek fatalnej pogody atak został wstrzymany:

 

„Niestety na razie pogoda nie pozwala na wyjście w góry. Dzisiaj zostajemy w bazie…” - komentuje sytuację Andrzej Bargiel - „Kolejna próba ataku jutro rano! Miejmy nadzieję, że już niedługo uda się coś zjechać!”

 

Czekamy zatem na kolejne wieści z Karakorum. Będziemy was informować na bieżąco!

 

Przypomnijmy że 29-letni zakopiańczyk jest gotowy aby zmierzyć się ze swoim najbardziej ambitnym i najtrudniejszym wyzwaniem: zdobyciem i pierwszym w historii zjazdem na nartach z drugiego co do wysokości szczytu Ziemi – K2 (8611 m n.p.m.).

 

Pomimo początkowych założeń o zdobyciu szczytu polską drogą, wobec trudnych warunków powyżej obozu I, Andrzej Bargiel wspólnie z pozostałymi uczestnikami wyprawy zdecydował o zmianie drogi na znaną i coraz częściej wybieraną alternatywę dla drogi klasycznej, drogę Česena.

 

Polską drogą, wytyczoną przez Jerzego Kukuczkę i Tadeusza Piotrowskiego w 1986 roku, będzie przebiegała natomiast w dużej mierze linia zjazdu. Rekonesans na tej drodze w początkowej fazie wyprawy wykazał, że to właśnie tutaj panują najlepsze warunki śniegowe aby bezpiecznie zjechać do bazy na nartach. Niezwykle istotny wpływ na przebieg ataku będzie miała pogoda. 

 

Natomiast partnerem technicznym Bargiela na K2 będzie Salomon. Kombinezon wyprawowy zapewnia po raz kolejny Pajak, za łączność będzie odpowiadać firma KenBit, opiekunem medycznym odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne Jędrka do wyprawy jest Enel Sport, wyprawę wspiera także IMM. 


Partnerami medialnymi wyprawy są RMF FM i Wirtualna Polska.

 

 

Źródło: FB, materiały prasowe


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com