facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-05-28
 

ZAWODY PUCHARU UKS 2007

19 maja 2007 r. na ściance  sekcji wspinaczki sportowej „ W SKALE”  w SP Gierałtowice odbyła się pierwsza edycja  tegorocznego  PUCHARU POLSKI UKS-ów  pod patronatem  Polskiego Związku Alpinizmu.


19 maja 2007 r. na ściance  sekcji wspinaczki sportowej „ W SKALE”  w SP Gierałtowice odbyła się pierwsza edycja  tegorocznego  PUCHARU POLSKI UKS-ów  pod patronatem  Polskiego Związku Alpinizmu. Na  zawody stawiło się 44 wspinaczy z ośrodków wspinaczkowych :  Strzegomia, Wrocławia, Warszawy,  Bielska – Białej, Jastrzębia - Zdroju, Pawłowic, Brzeszcz, Chorzowa, Jaworzna, Lublina oraz gospodarze z Gierałtowic .
Zawody te  zgromadziły najmłodszych wspinaczy Polski w  konkurencji na trudność i czas w kategoriach dziewcząt i chłopców z podziałem na kategorie dzieci do 11 lat , młodzików do 13 lat i juniorów  młodszych do 15 lat.W ktg. dzieci wystąpiło tylko troje zawodników jednak ich walka i upór na  drogach dowodzi, że można w przyszłości upatrywać w nich mistrzów .
W ktg. młodziczek wystartowało aż 21 dziewcząt, jednak prym wiodły w niej Oliwia Masicz z Agama Warszawa i Patrycja Gawlas z KW Jastrzębie, które w czasówkach i trudności zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsca, pokonując zdecydowanie inne rywalki.
W ktg. młodzików sytuacja była bardzo ciekawa, gdyż wszyscy zawodnicy tak w czasówkach jak i trudności zajęli kolejno identyczne miejsca. Łukasz Lipok z UKS W SKALE Gierałtowice wygrał obie konkurencje, jednak przewaga nad drugim na podium Gustawem Chojnowskim z Granitu Wrocław była minimalna.
W ktg. juniorek młodszych wysoki poziom prezentowały niestety  tylko Karina Mirosław i Katarzyna Wicha z UKS Skarpa Lublin,  które zamieniając się zwycięstwami zdystansowały pozostałe rywalki.W ktg. juniorów młodszych rywalizacja stała na najwyższym poziomie, a walka o miejsce na podium trudności była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył Jacek Czech z UKS  W SKALE Gierałtowice. W czasówce bezkonkurencyjny natomiast był jego kolega klubowy Karol Porwoł .
Zawodników dopingowała liczna publiczność wraz z głównym mecenasem i opiekunem wspinaczki w Gierałtowicach Wójtem Gminy Gierałtowice, Joachimem Bargielem oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej, Urszulą Smolnik .Organizatorem zawodów była Szkoła Wspinaczkowa Jacka Czecha W SKALE", a sponsorami nagród: Climb on, GOK Gierałtowice, Lanex, Lhotse, Milo sport, Uni – sport Mamut, Hi-Mountain.
Wszystkim uczestnikom , organizatorom oraz kibicom serdecznie dziękujemy zapraszając na kolejne edycje UKS –ów do Lublina, Strzegomia, Jaworzna i Chorzowa.

Z górskim pozdrowieniem 

Jacek Czech ‘W SKALE’.2007-05-28

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-25
GÓRY
 

Ferraty w Dolomitach – przegląd subiektywny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-04
GÓRY
 

Tomek Mackiewicz. Pięć zim pod Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com