facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Znaczna część terenów wspinaczkowych w Polsce znajduje się na terenach prywatnych, których właściciele – po zapewnieniu, że „wspinacze są fajni” – udostępnili je nam. Niestety, co jakiś czas musimy się wstydzić za tych „mniej fajnych”.

 

I tak, właściciel terenu, na którym znajdują się Łyse Skały, poprosił wspinaczy o zabieranie swoich śmieci. O ile na parkingu można by zrzucić winę na niewspinających się, to w przypadku skał nie ma wątpliwości, kto je zostawił.

 

Właścicielka urokliwych Sowich Skał żali się na rozpalanie ognisk, budowaniu szałasów, parkowanie na drogach dojazdowych do posesji i oczywiście pozostawianie śmieci. Wspomniała też o przeganianiu (!) właścicieli z ich własnej ziemi!

 

Jeszcze bardziej bulwersująco było pod Birowem w Podzamczu. Wspinacz poproszony o symboliczny datek za parkowanie na ładnie przygotowanej prywatnej działce... wezwał policję (która o dziwo przyjechała). Tchórzliwie uciekł (porzuciwszy swoje śmieci), ale wcześniej wykrzyczał, że za taką kwotę (kilka złotych!) w Warszawie może parkować wiele dni.

 

 

To tylko trzy przykłady z ostatnich dni. Kilka rejonów wspinaczkowych, na przykład Biedruniowa czy Słomkowa już przepadło.

 

Tylko od nas zależy, czy lista strat w najbliższym czasie nie powiększy się z powodu nieodpowiedzialnego zachowania pseudowspinaczy, „którym się należy”. Na prywatnych terenach jesteśmy gośćmi, więc prosimy – zachowajmy klasę gości.

 

Dziękujemy.

 

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych  „Nasze Skały”

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-04-28
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Przekaż 1% podatku na NASZE SKAŁY

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-04-25
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Nowe drogi w Borowym Jarze

Komentuj 0
Goryonline
 
2014-07-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Komunikat - Rezerwat Parkowe

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com