facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Komunikat - Rezerwat Parkowe

W związku z pojawiającymi się informacjami o pracach eksploracyjnych i ekiperskich w Osiedlu Wały (Dolina Wiercicy) przypominamy, że rejon ten leży na terenie rezerwatu przyrody „Parkowe” i wspinanie jest tam zabronione.

Zgodnie z zarządzeniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach wspinaczka skalna w rezerwacie „Parkowe” wspinaczka dopuszczona jest wyłącznie na Diabelskich Mostach.

 

Diabelskie Mosty, jeden z najciekawszych rejonów wspinaczkowych Jury Północnej, zostały udostępnione do wspinaczki dzięki pracy przedstawicieli Naszych Skał i lokalnego środowiska wspinaczkowego i przede wszystkim, dzięki dobrej woli służb ochrony przyrody.

 

Łamanie wynegocjowanych zasad podważa zaufanie do środowiska wspinaczy i może utrudnić działania dostępowe prowadzone w innych rejonach. Wszystkie osoby, które zainteresowane są eksploracją rejonów wspinaczkowych, prosimy o wcześniejszy kontakt z przedstawicielami Naszych Skał – Włodkiem „Jacoosiem” Porębskim (dyrektor@naszeskaly.pl ) lub jednym z naszych regionalnych koordynatorów .

 

Miłosz Jodłowski – członek Rady Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”, odpowiedzialny za sprawy ochrony przyrody 
Krzysztof Śliwa – koordynator regionalny Naszych Skał, rejon Jura Północna

 

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w 2008 roku przy udziale Fundacji im. Jerzego Kukuczki, Polskiego Związku Alpinizmu oraz czołowych mediów wspinaczkowych. Zajmuje się zapewnieniem legalnego dostępu do skałkowych i górskich rejonów wspinaczkowych w Polsce. W tym celu IŚW „Nasze Skały” prowadzi negocjacje ze służbami ochrony przyrody, władzami gmin oraz prywatnymi właścicielami gruntów, na których położone są skały.

 

żródło:

naszeskaly.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentuj 0
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-04-28
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Przekaż 1% podatku na NASZE SKAŁY

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-04-25
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Nowe drogi w Borowym Jarze

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com