facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2023-04-01
 

Zapraszamy na jubileuszowe, 10. Dni Lawinowo-Skiturowe!

Już po raz dziesiąty zapraszamy na wyjątkowe, górskie wydarzenie: Dni Lawinowo-Skiturowe, czyli spotkania miłośników narciarstwa wysokogórskiego i turystyki zimowej w Schronisku Pięć Stawów w Tatrach. Po dwóch latach przerwy i zeszłorocznej edycji zmienionej ze względu na pogodę, w tym roku mamy nadzieję wrócić do tradycyjnej, słonecznej formuły! Sponsorem głównym wydarzenia została marka Buff, a sponsorami strategicznymi Petzl, Miir oraz Nalgene z Lifestraw.

 

W sobotę 1 kwietnia, w ramach bezpłatnych zajęć, będzie można skorzystać z wiedzy instruktorów i przewodników dotyczącej m.in. profilaktyki lawinowej, turystyki zimowej, skiturowej i freeride’owej oraz nawigacji i pierwszej pomocy w górach. Będzie można również wziąć udział w testach nart skiturowych i splitboardów, sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC) oraz odwiedzić stoiska firmowe producentów ekwipunku outdoorowego, wspierających szkolenia: Pieps, Atomic, Camp, Ortovox i Deuter, Mammut, Majesty, Splitboard Poland, Lyo Food czy Aerosize. A do wygrania w losowaniach będą także produkty marek Garmin i Nikwax oraz specjalne przygotowane na Dni Lawinowo-Skiturowe gadżety od Buffa i Petzla.

 

 

W sobotnie popołudnie w gościnnych progach schroniska odbędą się wykłady edukacyjne, m.in. Michała Trzebuni z Tatrzańskiego Parku Narodowego, a także dyskusje dotycząca poruszania się zimą po Tatrach. Zorganizujemy również zawody, czyli Wysokogórski Tor Przeszkód z bardzo praktycznymi nagrodami, a potem zaprosimy na kultowy już tort przygotowany przez Schronisko Pięć Stawów i imprezę w górskim klimacie ;).

 

 

W niedzielę uczestnicy będą mogli trenować na polu lawinowym Easy Searcher, testować sprzęt, wyjść na wycieczki indywidualne lub wziąć udział w warsztatach terenowych. Część naszych wystawców przygotowuje także swoje specjalne szkolenia i wycieczki, na które będzie można zapisać się bezpośrednio u nich – śledźcie więc nasze media społecznościowe oraz wydarzenie na FB, gdzie pojawią się wszystkie możliwości.

 

Zapisy na szkolenia na miejscu, w sobotę 1 kwietnia od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00.

Więcej na stronie szkola-gorska.pl/dni-lawinowo-skiturowe/

Wydarzenie na FB

 

Termin: 1-2 kwietnia 2023

Miejsce: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, Tatry

 

 

Tekst i zdjęcia: 5+ Szkoła Górska

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-03-14
GÓRY
 

IV Dni Lawinowo-Skiturowe 9-10 kwietnia

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com