facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2022-04-14
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy – dziękujemy, że byliście z nami!

W tym roku Dni Lawinowo-Skiturowe były wyjątkowym wydarzeniem. Wracające po dwuletniej przerwie związanej z pandemią miały być okazją do radości z powodu znikających obostrzeń, a stały się piękną ideą – górskim szkoleniem, z którego cały dochód został przekazany Fundacji Ocalenie na pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie. I dzięki Wam – Uczestnikom i Sponsorom – udało się zebrać w sumie 31 075 zł!

Szkolenie z pierwszej pomocy w górach; fot. Jan Wierzejski

 

Pogoda sprawiła, że nie było łatwo. Padający od świtu deszcz, a później śnieg i silny wiatr kazał nam wątpić w determinację turystów. Jednakże nie zawiedli – ponad 200 osób wzięło udział w szkoleniach, warsztatach i wysokogórskim torze przeszkód. Część szkoleń, ze względu na wyjątkowo trudne warunki, została przeniesiona w gościnne progi schroniska Pięć Stawów, ale byli i tacy, którzy dzielnie szkolili się w terenie. Dzięki pracy Instruktorów 5+ Szkoły Górskiej odbyły się ćwiczenia lawinowe, z turystyki zimowej, nawigacji oraz wyjścia skiturowe i splitboardowe. Pod dachem schroniska o przyrodzie opowiedzieli pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, a Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapewniło szkolenie z pierwszej pomocy w górach. W debacie lawinowej nt. systemów wypornościowych, prowadzonej przez Marcina Józefowicza z TOPR,  wzięły udział firmy Aerosize, ABS,  Ortovox, Deuter, BCA i Pieps.

 

Ćwiczenia lawinowe w terenie; fot. Jan Wierzejski

 

Wyjątkowo mocno wsparli nas Sponsorzy Dni: Sklep 8a.pl wraz z marką Blue Ice, Petzl, Buff i Aerosize. Specjalne nagrody zapewniły także marki Ortovox, Garmin, Deuter, Majesty, Lyo Food, Camp i PAJAK. Ważne szkolenie sprzętowo-lawinowe zapewnił Polar Sport, a wycieczki zorganizował Majesty i SplitBoard Poland wraz z naszą Wypożyczalnią Skiturową Majesty. Do testów można było także wypożyczyć narty K2 i plecaki BCA. Górskie prelekcje ściągnęły pasjonatów przygód – o Piku Lenina opowiedział Łukasz Supergan z Teamu 8a.pl, o zdobyciu Eigeru północną ścianą Instruktor 5+ Maciek Ciesielski, a o planowaniu wyjść przy zagrożeniu lawinowym – Marcin Józefowicz, także Instruktor 5+. O ekologię Dni zadbał Nalgene, Lifestraw i Esbit oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kościelisko oraz Burmistrz Miasta Zakopane.

 

Rozdanie nagród; fot. Jan Wierzejski

 

Ogromnie dziękujemy, że byliście z nami! I już dziś zapraszamy za rok na jubileuszowe, dziesiąte Dni Lawinowo-Skiturowe w Pięciu Stawach. Mamy ogromną nadzieję, że będzie normalnie, czyli bardzo słonecznie. Do zobaczenia!

 

Wyjście skiturowe w góry; fot. Jan Wierzejski

 

Tekst: Organizatorzy IX Dni Lawinowo-Skiturowych, 5+Szkoła Górska i Schronisko PTTK Pięć Stawów

Zdjęcia: Jan Wierzejski

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-03-14
GÓRY
 

IV Dni Lawinowo-Skiturowe 9-10 kwietnia

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-02-01
GÓRY
 

Michał Jagiełło nie żyje

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com