facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-27
 

Wyprawa TOPR - Dhaulagiri niełaskawa

Trzech ratowników wyprawy TOPR na Dhaulagiri (Edward Lichota, Grzegorz Bargiel i Andrzej Mikler) dotarło do założonego przez siebie kilka dni temu obozu drugiego, gdzie zastali zniszczony i zasypany namiot.
Po ciężkiej pracy doprowadzono obóz do stanu używalności. Droga do obozu II, położonego na wysokości 6800 m n.p.m, odbywała się w trudnych warunkach atmosferycznych podczas silnie wiejącego wiatru. Porywisty wiatr i intensywne opady śniegu połamały maszty, rozbitego wcześniej przez ratowników, namiotu w obozie drugim.

"Prognozy dotyczące wiatru na najbliższe dni nie są optymistyczne, liczymy jednak na to, że uda im się założyć obóz trzeci" - mówi kierownik wyprawy Ryszard Gajewski.
Trudności w drodze do obozu trzeciego są większe niż zwykle, ponieważ mała ilość opadów śniegu i silne wiatry zmieniają śnieżną grań w lodową. Duża ilość lodu wymusza zakładanie poręczówek na całej trasie w kierunku trójki - dodał  Gajewski.
Reszta ekipy przebywa w bazie pod troskliwą opieką lekarza wyprawy. W sobotę, zamiast w czwartek, dotarł do nas redaktor Bartek Solik z Radia Vox.
Przyniósł nam listy i wiadomości z kraju - mówi Tomasz Witkowski, uczestnik wyprawy.

Źródło: Perception PR
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Weronika Biernacka
 
Goryonline
 
2020-11-02
GÓRY
 

Zmarł Sławomir Olejniczak (1973-2020)

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Weronika Biernacka
 
2020-10-24
GÓRY
 

Lhotse - ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com