facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-02-05
 

Wspinanie sportowe popularniejsze od żużla!

W corocznym plebiscycie na sportowca roku regionu Tarnowskiego, bezkonkurencyjnie zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia,  Bergson, Five Ten – wspinaczka Edyta Ropek.


W corocznym plebiscycie na sportowca roku regionu Tarnowskiego, bezkonkurencyjnie zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia,  Bergson, Five Ten – wspinaczka Edyta Ropek. 

Tarnowianka Edyta Ropek, Bergson, Five Ten, specjalizująca się w dyscyplinie wspinania sportowego w konkurencji wspinania na czas, zwyciężyła organizowany przez Gazetę Krakowską – Polska oraz Zakłady Azotowe S.A., coroczny plebiscyt na sportowca roku regionu Tarnowskiego. Drugie miejsce zajął żużlowiec Janusz Kołodziej, trzeci był jego kolega z toru Tomasz Gollob. Spośród wszystkich tarnowskich sportowców Edyta odniosła największe sukcesy sportowe w ubiegłym roku. Na czele ze złotym medalem w historycznej, pierwszej w Polsce edycji Pucharu Świata we wspinaniu sportowym, rozegranej w hali Tarnowskiego TOSiRu; brązowym medalem Pucharu Świata zdobytym we Włoskim Val di Daone oraz najważniejszym sukcesem Edyty – Wicemistrzostwem Świata 2007, nie wspominając o zdobyciu dwóch Mistrzostw Polski 2007: we wspinaniu na czas i boulderingu.


Fot. Arkadiusz KamińskiEdyta nie kryła zaskoczenia zwycięstwem, jak sama powiedziała podczas odbierania nagrody: „Jestem w szoku, nie spodziewałam się...” Przy okazji odbierania nagrody złożyła podziękowania kibicom wspinania sportowego oraz tym, którzy ją wspierają w dążeniu do osiągnięcia dobrego wyniku sportowego: „Składam serdeczne podziękowania wszystkim sympatykom wspinania sportowego, którzy oddali na mnie swoje głosy w plebiscycie na sportowca roku. To dla mnie ogromne wyróżnienie i radość. To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych sportowców z różnych dyscyplin sportu. Dziękuję Prezydentowi Miasta Tarnowa, a także Polskiemu Związkowi Alpinizmu, moim sponsorom firmie Bergson i Five Ten za wsparcie finansowe moich startów. Dzięki tej pomocy moje marzenia mogły się spełnić. Dziękuję moim trenerom, bez których pomocy i ciężkiej pracy, nie byłoby moich sukcesów."

W plebiscycie na sportowca roku decydujący głos mają czytelnicy Gazety Krakowskiej, którzy przez cały styczeń mogli oddawać swoje głosy, wysyłając kupony ze swoimi propozycjami do redakcji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Edyta od początku do końca prowadziła w tej klasyfikacji. W sumie oddano około 4 tysięcy ważnych głosów.

W roku 2007 wspinanie sportowe okazało się popularniejszą dyscypliną sportową niż żużel!

 
Fot. Arkadiusz KamińskiArkadiusz Kamiński

Regulamin plebiscytu: www.gk.pl/plebiscyt.php?typ=pl
Strona Edyty Ropek: www.bergson.pl/edyta-ropek
Strona Polskiego Związku Alpinizmu: www.pza.org.pl 

Źródło: www.turnia.pl

2008-02-05

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com