facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-11
 

Wspinaczkowy Puchar Świata w Hall

Sezon startowy 2008 w międzynarodowej rywalizacji seniorów zapowiada się bardzo ciekawie – odbędzie się 17 eliminacji pucharów świata w trzech konkurencjach wspinania

Pucharową karuzelę we wspinaczce sportowej czas zacząć. Sezon startowy 2008 w międzynarodowej rywalizacji seniorów zapowiada się bardzo ciekawie – odbędzie się 17 eliminacji pucharów świata w trzech konkurencjach wspinania. Czy Polacy znów znajdą się w ścisłej światowej czołówce? Czy nasi reprezentanci zdobędą dla nas medale? Wszystkich kibiców tej niesamowitej, ekstremalnej i widowiskowej dyscypliny zapraszamy do śledzenia wydarzeń z aren zmagań we wspinaczce sportowej.

W przyszłym tygodniu w okolicach Insbrucka, w Hall in Tirol odbędzie się pierwsza eliminacja pucharu świata w konkurencji bouldering (wspinanie po małych formach, bez asekuracji). W zawodach udział wezmą czterej reprezentanci Polski, na czele z naszymi najbardziej utytułowanymi zawodnikami, stypendystami Prezydenta Miasta Tarnowa, Mistrzami Polski w konkurencji bouldering, Edytą Ropek (Bergson Team, Five Ten) i Tomkiem Oleksym (Bergson Team, Evolv) oboje są zawodnikami MKS Tarnovia. W zawodach wystartują również Agata Wiśniewska (Boreal, CW Gato), zawodniczka KW Toruń, oraz stawiający swoje pierwsze kroki w zawodach tej rangi Jacek Matuszek z Gogolina.

Tomek Oleksy w konkurencji bouldering odnosił już sukcesy, stając kilka razy na pucharowym podium i z jego startem wiążemy największe nadzieje. Dla Edyty start w Hall ma charakter kontrolny, przed startem w Pucharze Świata we wspinaczce na czas we Włoskim Trento, który planowany jest na 27 kwietnia.

W generalnej klasyfikacji Pucharów Świata 2007 Tomek swoją przygodę z bulderingiem zakończył na 28 pozycji, co jest satysfakcjonującym wynikiem. Edyta w konkurencji wspinania na czas, rok 2007 zakończyła bardzo wysoką, piątą pozycją w IFSC Climbing Worldcup.

Aktualna wicemistrzyni świata obecnie znajduje się na świetnej, trzeciej pozycji w Worldranking na podstawie którego ustalane są listy startowe pucharów świata na czas.

Trzymamy kciuki za start naszych zawodników i zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia rywalizacji we wspinaczce sportowej w 2008 roku na stronach Polskiego Związku Alpinizmu (zakładka Wspinaczka Sportowa) oraz International Federation of Sport Climbing (wyniki i rankingi w zakładce Calendar). 


Edyta Ropek na Mistrzostwach Polski 2007 w boulderingu, fot. Arkadiusz Kamiński


Edyta Ropek na Mistrzostwach Polski 2007 w boulderingu, fot. Arkadiusz Kamiński


Jacek Matuszek na Pucharze Polski 2007 we Wrocławiu, fot. Arkadiusz KamińskiŹródła:
http://www.ifsc-climbing.org/?page_name=calendar – Kalendarz imprez IFSC, w trakcie zawodów będą publikowane wyniki on-line.
http://www.ifsc-climbing.org/2008/08_WC_HA.pdf - informacje i program zawodów,
http://www.salzlager.at/ - oficjalna strona zawodów, (być może będzie relacja live video).
http://www.pza.org.pl/kws/zawody.acs - kalendarz zawodów PZA, 

Strona Edyty Ropek:
http://www.bergson.pl/edyta-ropek 

Strona Polskiego Związku Alpinizmu
www.pza.org.pl 

Strona International Federation of Sport Climbing
www.ifsc-climbing.org 

Arkadiusz Kamiński

2008-04-11

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-25
GÓRY
 

Ferraty w Dolomitach – przegląd subiektywny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-04
GÓRY
 

Tomek Mackiewicz. Pięć zim pod Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com