facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-31
 

VINSON EXPEDITION 2008

11 grudnia Martyna Wojciechowska wyruszyła w kierunku Antarktydy – najbardziej wietrznego kontynentu na kuli ziemskiej.


Źródło: www.national-geographic.pl Martyna Wojciechowska planuje zdobywać Masyw Vinsona (4892 m n.p.m.), najwyższy szczyt Białego Kontynentu, w ramach realizacji Projektu KORONA ZIEMI – mającego na celu zdobycie wszystkich najwyższych szczytów 7 kontynentów.


Źródło: www.national-geographic.pl MARTYNA WOJCIECHOWSKA - dziennikarka i podróżniczka, z wykształcenia ekonomistka, która podejmuje coraz to nowe wyzwania. Obecnie redaktor naczelna magazynów „National Geographic Polska” i „National Geographic Traveler”.
Zafascynowana motoryzacją. Jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła Rajd Dakar 2002. W 2003 wzięła udział w Rajdzie Transsyberia (drugie miejsce w
klasyfikacji generalnej). Przez dziesięć lat prowadziła program Automaniak w telewizji TVN. Zrealizowała autorski program podróżniczy „Misja Martyna” (TVN), z którym dwukrotnie okrążyła kulę ziemską. Kobieta wielu pasji. Po raz pierwszy zanurkowała w Czarnej Hańczy w 2001 roku. Dwa lata później zrobiła stopień Divemaster PADI, a w 2005 stała się licencjonowanym nurkiem technicznym Normoxic Trimix Diver organizacji IANDT. 
Od kilku lat jest zafascynowana górami. Jako trzecia i najmłodsza Polka zdobyła w 2006 roku najwyższą górę świata - Mount Everest. Na swoim koncie ma pięć spośród siedmiu szczytów
zaliczanych do Korony Ziemi. Autorka książki "Przesunąć horyzont".
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-02-23
GÓRY
 

Wipptal na poprawę humoru

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com