facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2021-09-23
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Rośnie radosne oczekiwanie na rozpoczęcie sezonu narciarskiego. Już niebawem będziemy mogli pozostawić ślady nart na śniegu najwyżej położonych ośrodków narciarskich na lodowcach Tyrolu, w Austrii. Pięć potężnych terenów narciarskich na lodowcach Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai i Hintertux to połączenie największej radości z jazdy na nartach z wyjątkowo długim sezonem i absolutną gwarancją śniegu na wysokości ponad 3000 metrów. Zabawa na nartach do potęgi 5!

Hintertux; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Każdy z 5 tyrolskich lodowców przygotował się skrupulatnie do nowego sezonu. Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai i Hintertux oferują  wspólnie ponad 300 kilometrów tras i 75 kolejek narciarskich. Trasy każdego z lodowców dostępne są w ramach lokalnych karnetów  a dostęp do wspólnej, pełnej  oferty możemy otrzymać  w jednym karnecie White 5, który obowiązuje już od 1 października! Karnet White 5 możemy wykorzystywać przez dowolne 10 dni – aż do 15 maja 2022 roku.

 

Co nowego na wspaniałej piątce Tyrolu?


Każdy z pięciu lodowców przygotował na ten sezon nowe atrakcje. Niezmiennie towarzyszyć nam będą piękno natury, szacunek do tradycji i doświadczenie prawdziwej alpejskiej zimy. Tyrolscy gospodarze przywiązują ogromną uwagę do bezpieczeństwa gości. Koncepcja zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz obowiązujące przepisy dla 5 tyrolskich lodowców dostępne są tutaj: www.tirolergletscher.com/sicheres-skifahren oraz na www.willkommen.tirol.


Lodowiec Hintertux (1.500 do 3.250 metrów)


W nadchodzącym sezonie Hintertux zaprasza narty oraz na niezwykłą wycieczkę do Spannagel, jedynej marmurowej jaskini w Alpach Środkowych.

 

 Jaskinia Spannangel; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Zwiedzanie jaskini zakończymy ucztą z  rozgrzewającego fondue, serwowanym w przytulnym budynku Spannagelhaus. Po atrakcjach kulinarnych przygoda na ratraku - 600 koni mechanicznych zabierze nas z powrotem do stacji wyciągu, a dalej gondole przetransportują nas do doliny.


Gondole w Hitertux zapewniają wygodny transport, a przy okazji możemy nacieszyć oko spektakularnymi widokami; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Lodowiec Stubai (1.750 do 3.210 metrów)


Lodowiec Stubai, znany jest jako "Królestwo Śniegu". To największy lodowcowy teren narciarski w Austrii, jego królestwo to aż 65 kilometrów tras., dzieci do 10 roku życia dostają tu karnety gratis! W tym sezonie lodowiec Stubai dodaje dzieciom i dorosłym nową radość – w Snowparku Stubai Zoo pojawi się 300 metrowy jibline! Sezon narciarski na lodowcu Stubai rozpoczyna się - w zależności od warunków śniegowych – z końcem września.

 

Lodowiec Stubai jest znany ze swej sympatii do najmłodszych narciarzy; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Sölden (1.350 do 3.340 metrów)


Sölden zaprasza na nowe doznania kulinarne! Prestiżowy ośrodek otwiera przy stacji pośredniej dwie nowe, nowoczesne restauracje położone bezpośrednio przy stoku. Restauracja Á-la-Carte na pierwszym piętrze, oprócz doskonałej kuchni z regionalnymi produktami i austriackimi winami, zachwyca jasnymi, wysokimi pomieszczeniami i dużymi, panoramicznymi przeszkleniami. 


Tak będzie właśnie wyglądała restauracja w Sölden; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Sölden przypomina narciarzom o swojej przygodzie z Jamesem Bondem. Lodowiec zagrał ważną rolę w popularnym Spectre i upamiętnia tę filmową przygodę oferując swoim gościom Muzemu Bonda położone tuż przy stacji wyciągu. W tym sezonie, celebrując premierę kolejnego filmu z Bondem – Muzeum wzbogaca swoją ofertę dla zwiedzających o nowe atrakcje.

 

Muzeum Bonda na Gaislachkogel w Sölden; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Ze względu na dobre warunki śniegowe, sezon narciarski w Sölden rozpoczął się już 10 września.

 

Pitztal (1.640 do 3.440 metrów)


Tu sezon narciarski rozpoczyna się 18 września. Pitztal to prawdziwy „dach Tyrolu”. Szerokie, naturalnie naśnieżone stoki ale również pierwszy w Austrii zabezpieczony Park Skiturowy pod patronatem marki DYNAFIT, dla tych którzy kochają free ride i jazdę poza trasą. 


Dynafit Skitourenpark w Pitztal; fot. materiały prasowe Tirol Werbung


Niezapomniane wrażenia kulinarne i wizualne zapewnia kultowa cukiernia Cafe 3440, gdzie kawa i tort gryczany oraz niezapomniane widoki z pewnością osłodzą narciarski dzień.


Bajeczne widoki z przeszklonego tarasu Cafe 3440; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Kaunertal (1.273 do 3.113 metrów)

 

Lodowiec Kaunertal uruchamia w nadchodzącym sezonie swoją wielką dumę – kolejkę niezwykle nowoczesną i co najważniejsze przyjazną dla osób niepełnosprawnych.

 

Ważnymi kwestiami przy projektowaniu nowej kolejki był brak barier architektonicznych i zrównoważony rozwój. Dzięki temu wszystkie wejścia do stacji i wagonów kolejki są łatwe do pokonania dla niepełnosprawnych narciarzy poruszających się na monoski oraz dla osób na wózkach inwalidzkich. Pasja nie zna granic i barier. W trosce o zrównoważony rozwój nowa kolejka Weißseejochbahn korzysta z energii elektrycznej pochodzącej z paneli słonecznych. Zastosowano także specjalną technologię solarną, która w tej formie jest nowością w kolejach linowych: powłoka budynku z nasłonecznionej strony składa się z innowacyjnych modułów fotowoltaicznych, które nie odbijają światła. Produkuje ona energię elektryczną przez 365 dni w roku, dzięki czemu nowa kolej linowa jest praktycznie samowystarczalna.

 

Kolejka Weißseejochbahn; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Miejscem, w którym trzeba być, dla przedstawicieli sceny freestyle'owej jest w tym roku Snowpark Kaunertal, który dzięki długości dwóch kilometrów jest jednym z największych tego typu parków w Europie. W dniach 8-10 października już po raz 36. odbędzie się tu tradycyjne, coroczne otwarcie sezonu Kaunertal Opening (KTO). Cały weekend będzie stał pod znakiem freestyle’u.

 

Snowpark Kaunertal; fot. materiały prasowe Tirol Werbung

 

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego na lodowcu Kaunertal planowane jest na 25 września.

 

Austria zaprasza, by cieszyć się  się zimą i nartami w Tyrolu – wielka piątka lodowców to aż pięć powodów, by z radością powitać nowy narciarski sezon.

 

Więcej informacji o ośrodkach narciarskich i bazie hotelowej na www.tyrol.pl oraz www.gletscherhotels.at


 

Informacja prasowa


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-25
GÓRY
 

Ferraty w Dolomitach – przegląd subiektywny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-04
GÓRY
 

Tomek Mackiewicz. Pięć zim pod Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com