facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-03
 

Święta brzeszczan w Ferentillo

To był już od dawna planowany – przez część osób z naszej grupy, rodzinkę Szymańskich – wyjazd do słonecznej Italii w okresie świąt Wielkiej Nocy.
           
To był już od dawna planowany – przez część osób z naszej grupy, rodzinkę Szymańskich – wyjazd do słonecznej Italii w okresie świąt Wielkiej Nocy. Co prawda dla mnie perspektywa wyjazdu nie była tak zupełnie oczywista z różnych względów. W końcu zdecydowałem, że jadę, zabierając ze sobą Szymona Jakubowskiego. Był to jego pierwszy wypad na West bez obecności swojego trenera Sebastiana Wutke – przebywającego już w tym czasie w nieco odleglejszych zakątkach Europy.   


Nasza ekipa

 

Wczesnowiosenna pora naszej wyprawy wydawała się być najlepszym okresem na świetną pogodę oraz stwarzała nadzieję na wspin w okolicznych rejonach: Ceselli i La Pennie. Niestety górski klimat okolic Ferentillo dał znowu znać o sobie i po dwóch dniach słonecznej aury przywitało nas przenikające ochłodzenie i zupełna zlewa. W zasadzie schemat pogodowy już się tak utrwalił na następne półtora tygodnia, z chwilowymi tylko wyjątkami – bądź to „okienkami” w chmurach, bądź opadami śniegu w wyższych partiach okolicznych wzgórz. W tych okolicznościach Szymanki po tygodniu wróciły do kraju, my zostaliśmy licząc na słoneczko.

Pomimo fatalnej aury udało nam się znaleźć kilka dróg suchych lub częściowo suchych, po których dało się wspinać. Dzięki temu Marysia (14 lat) i Gosia (12 lat) Szymańskie rozprawiły się z mocno przewieszoną Mago 89 7a+ RP. Małgosia zrobiła tę drogę w deszczu, co odczuła przy ostatniej wpince. Natomiast Szymon Jakubowski (15 lat) wyrównał zeszłoroczne porachunki, pokonując Birda 8a RP oraz szybko uporał się z Missingiem 8a Rp przy zaledwie 6-stopniowej temperaturze. W przeddzień wyjazdu udało mu się także odhaczyć Chalemau 8a+ RP.


Bird 8A


Gosia Szymańska na Mago 89 7A+


Szymon Jakubowski na Chalemau 8A+


Szymon Jakubowski na Chalemau 8A+Krzysztof Dębski

2008-04-03

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-11-23
GÓRY
 

W stronę wolności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-05
GÓRY
 

Marek Holeček – wytrwałość i satysfakcja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-05
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com