facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-12-03
 

Speleo Salomon na 8 miejscu

Na koniec „rajdu” IGWA, wbrew oczekiwaniom, zawodnikom nie dane było się ścigać. W czwartek, bez pomiaru czasu, wysłano drużyny na canyoning.

Na koniec „rajdu” IGWA, wbrew oczekiwaniom, zawodnikom nie dane było się ścigać. W czwartek, bez pomiaru czasu, wysłano drużyny na canyoning: godzina marszu w błotnistej dżungli i 5 minut zjazdu wzdłuż wodospadu. Niektóre zespoły, znudzone długim oczekiwaniem na zadanie, zamiast wrócić do punktu wyjścia po swoich śladach, „wybierały” wariant autorski – zejście dnem kanionu bez mapy... Zamieszanie i opóźnienie sprawiły więc, że organizatorzy ponownie skrócili zaplanowane sekcje i na koniec dnia zorganizowali jedynie historyczne łamigłówki.W piątek po krótkim, sztafetowym biegu na plaży i wiosłowaniu w pojedynczych kajakach, odbył się ostatni marsz na orientację po Point a Pitre. Na mapie zaznaczono 12 punktów, które trzeba było odnaleźć, a następnie według klucza (budynek i związana z nim postać historyczna) połączyć w pary.

Kasia Zając i Piotr Kosmala zajęli ostatecznie 8 miejsce. „Zawody” Iles Guadeloupe Aventure wygrali Francuzi z TSL Outdoor, przed Buff Sweden i X Sport Magazine. 

PS. W czwartek po południu miejscowego czasu głęboko pod Martyniką (dwie wyspy na południe) zanotowano silne trzęsienie ziemi. Tu na Gwadelupie poczuliśmy jedynie lekkie drżenie. Nie zanotowano żadnych uszkodzeń, a my doświadczyliśmy pierwszego „trzęsienia” w życiu.

Tekst i zdjęcia: Monika Strojny

2007-12-03

(kg)
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciek Szopa
 
2018-01-22
GÓRY
 

Wieści z K2 - założony Obóz 1

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-01-22
GÓRY
 

Nanga Parbat zimą - trwa akcja górska

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-01-19
GÓRY
 

K2 dla Polaków… zdaniem Hiszpanów

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-01-18
GÓRY
 

Piramida żywieniowa himalaisty

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com