facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-03
 

Solo Khumbu 2010

10 października 2010 rusza wyprawa wspinaczkowa do Nepalu, w rejon Solo Khumbu. Wyprawa organizowana jest przez członków Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego, Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu oraz Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego w Warszawie.
Celem jest poprowadzenie nowej drogi wspinaczkowej w szeroko pojętych okolicach sławnej północnej ściany szczytu Kongde Ri (6187 m n.p.m.).


Potencjalny cel wyprawy. Fot. Bogdan Stefko

Północne ściany piętrzące się w tej okolicy na wysokość około 1500 m dotychczas nie gościły wielu polskich zespołów, choć były one obiektem zainteresowań m.in. wrocławskiego himalaisty Bogdana Stefki – właśnie on zainspirował uczestników do tego przedsięwzięcia. Powrót planowany jest na połowę listopada.

Informacje o zespole
Krzysztof Sadlej
- Uniwersytecki Klub Alpinistyczny w Warszawie
Wspina się od 10 lat. Przeszedł m.in. Filar Walkera na Grandes Jorasses i drogę Ginat na Les Droites w zimie. Zdobywca Piku Lenina (7134 m n.p.m) oraz najwyższego szczytu peruwiańskiej Kordyliery, Huascaran (6768 m n.p.m), na który wszedł samotnie w niezwykle krótkim czasie. Aktywny ski-alpinista, prekursor tego sportu w Polsce. Maratończyk i uczestnik rajdów typu adventure-racing.Marcin Woźniak - Klub Wysokogórski w Poznaniu
Jeden z najaktywniejszych letnich i zimowych alpinistów w Wielkopolsce: wejście na Chan Tengri (6995 m n.p.m.) od północy, pierwsze polskie przejście drogi Colton-Brooks na pn. ścianie Les Droites, liczne wspinaczki w Alpach, na Kaukazie i w Tatrach o długości ponad pięćset metrów każda, m.in. pn. ściana Grandes Jorasses zimą drogą przez Całun. Wcześniej jako wioślarz zdobył kilka medali na Mistrzostwach Polski.Rafał Zając czyli „Waldorf” - Wrocławski Klub Wysokogórski
Obecnie jeden z najaktywniejszych wspinaczy zimowych na Dolnym Śląsku. Najważniejsze wspinaczki: pierwsze polskie przejście diretissimy pd. ściany Caraz I (6025 m) w Andach Peruwiańskich. Pierwsze polskie przejście drogi Colton-Brooks na pn. ścianie Les Droites. Dwie nowe drogi poprowadzone w stylu alpejskim w trudno dostępnym łańcuchu górskim Zachodni Kokszał-Tau w Kirgizji.

Bieżące informacje o wyprawie na stronie Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego:
Wrocławski Klub Wysokogórski

Wyprawę wspiera HiMountain.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-04
GÓRY
 

Tomek Mackiewicz. Pięć zim pod Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com