facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-05-16
 

Słonecznie i ciepło w Beskidach (16.05)

Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR poinformowali w poniedziałek, że warunki na górskich szlakach poniżej 1200 m n.p.m. są bardzo dobre.


Słonecznie i ciepło jest w Beskidach. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR poinformowali w poniedziałek, że warunki na górskich szlakach poniżej 1200 m n.p.m. są bardzo dobre. Wyżej zalegają jeszcze płaty śniegu; jest ślisko i wilgotno.

W poniedziałek przed południem w górach termometry wskazywały w Szczyrku 15 stopni powyżej zera. Wyżej jest chłodniej. W poniedziałek rano na Babiej Górze były zaledwie 2 stopnie C.

Ratownicy stanowczo odradzają turystom wędrówkę szlakiem zielonym ze Skrzycznego na Baranią Górę w Beskidzkie Śląskim. Na trasie leżą tysiące drzew powalonych przez wichurę jesienią ubiegłego roku.

W niedzielę usiłowała tym szlakiem przejść wycieczka z Republiki Czeskiej. Po 12 godzinach, gdy pokonali ledwie połowę trasy, wezwali pomoc. Według przewodników, do pokonania trasy powinno wystarczyć około 6 godzin.

Trudne warunki panują także na szlaku żółtym z Markowych Szczawin na Diablak (tzw. Akademicka Perć) w rejonie Babiej Góry, gdzie leży sporo śniegu. Na kopule Babiej Góry śnieg leży w płatach.

W okolicach Babiej Góry zamknięty pozostaje odcinek szlaku czerwonego i żółtego z Markowych Szczawin do Fickowych Rozstajów w rejonie Osuwiska.

W Beskidach czynne są wszystkie kolejki linowe.
 
2005-05-16

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-11-28
GÓRY
 

Conrad Anker - wspinacz doskonały

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-23
GÓRY
 

W stronę wolności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-05
GÓRY
 

Marek Holeček – wytrwałość i satysfakcja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com