facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-05-07
 

Salomon Trail Running w Zakopanem - druga edycja cyklu za nami

Majowy weekend pod Tatrami przywitał zawodników Salomon Trail Running idealną pogodą do biegu: słońcem i podhalańskim chłodem.


Majowy weekend pod Tatrami przywitał zawodników Salomon Trail Running idealną pogodą do biegu: słońcem i podhalańskim chłodem. W piątkowe popołudnie 2 maja Butorowy Wierch zapełnili biegacze i rajdowcy, którzy rywalizowali na 9 kilometrowej trasie górskiej poprowadzonej w wymagających okolicach Zakopanego.


Fot. Monika StrojnyBieg zaliczany do cyklu Salomon Trail Running wystartował z czarnego szlaku w kierunku Palenicy Kościeliskiej. Na prowadzenie po pierwszych metrach wysunęli się zawodowi biegacze górscy i uliczni - Jan Wydra, wicemistrz Polski w biegach górskich oraz Michał Bartoszak, zwycięzca poprzedniego biegu STR Wertepy i olimpijczyk z Aten. Za nimi toczyła się równie pasjonująca walka między biegaczami a zawodnikami rajdów przygodowych, którzy biegli w kilkusekundowych odstępach.

Trasa co raz to wznosząc się, to opadając omijała Palenicę, prowadziła przez łąki i leśne, nierówne ścieżki aż do Mietłówki. Na zbiegu przecinała strumień i już asfaltem prowadziła do zielonego szlaku, który pnąc się pod górę prawie do samej mety zmuszał biegaczy do podwójnego wysiłku. Zlani potem nie mieli sił, by spojrzeć na piękną panoramę ośnieżonych Tatr...


Fot. Monika StrojnyBieg Salomon Trail Running wygrał Jan Wydra (MOK Mszana Dolna), którego na ostatnich metrach prawie dogonił Michał Bartoszak (Saucony). Na trzecim miejscu pojawił się zawodnik rajdów przygodowych, Daniel Jończy (Galileos Plan Team). W kategorii pań tym razem najszybsza okazała się Agnieszka Zych (Speleo Salomon Thule), która wyprzedziła tryumfatorkę poprzedniej edycji - Kasię Zając (Speleo Salomon Prijon) oraz Justynę Frączek (Navigator Suunto).


Fot. Monika Strojny Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na dwie następne edycje, w sierpniu do Czech, a w październiku na Kaszuby!

Pełne wyniki, zdjęcia oraz klasyfikacja po dwóch wyścigach są już dostępne na stronie trailrunning.pl.

2008-05-07

(kg)

Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-11-14
GÓRY
 

Zmarł Paweł Zadarnowski, ratownik TOPR

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-10-30
GÓRY
 

David Lama zdobywa samotnie Luang Ri w Himalajach!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com