facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-05-07
 

Salomon Trail Running w Zakopanem - druga edycja cyklu za nami

Majowy weekend pod Tatrami przywitał zawodników Salomon Trail Running idealną pogodą do biegu: słońcem i podhalańskim chłodem.


Majowy weekend pod Tatrami przywitał zawodników Salomon Trail Running idealną pogodą do biegu: słońcem i podhalańskim chłodem. W piątkowe popołudnie 2 maja Butorowy Wierch zapełnili biegacze i rajdowcy, którzy rywalizowali na 9 kilometrowej trasie górskiej poprowadzonej w wymagających okolicach Zakopanego.


Fot. Monika StrojnyBieg zaliczany do cyklu Salomon Trail Running wystartował z czarnego szlaku w kierunku Palenicy Kościeliskiej. Na prowadzenie po pierwszych metrach wysunęli się zawodowi biegacze górscy i uliczni - Jan Wydra, wicemistrz Polski w biegach górskich oraz Michał Bartoszak, zwycięzca poprzedniego biegu STR Wertepy i olimpijczyk z Aten. Za nimi toczyła się równie pasjonująca walka między biegaczami a zawodnikami rajdów przygodowych, którzy biegli w kilkusekundowych odstępach.

Trasa co raz to wznosząc się, to opadając omijała Palenicę, prowadziła przez łąki i leśne, nierówne ścieżki aż do Mietłówki. Na zbiegu przecinała strumień i już asfaltem prowadziła do zielonego szlaku, który pnąc się pod górę prawie do samej mety zmuszał biegaczy do podwójnego wysiłku. Zlani potem nie mieli sił, by spojrzeć na piękną panoramę ośnieżonych Tatr...


Fot. Monika StrojnyBieg Salomon Trail Running wygrał Jan Wydra (MOK Mszana Dolna), którego na ostatnich metrach prawie dogonił Michał Bartoszak (Saucony). Na trzecim miejscu pojawił się zawodnik rajdów przygodowych, Daniel Jończy (Galileos Plan Team). W kategorii pań tym razem najszybsza okazała się Agnieszka Zych (Speleo Salomon Thule), która wyprzedziła tryumfatorkę poprzedniej edycji - Kasię Zając (Speleo Salomon Prijon) oraz Justynę Frączek (Navigator Suunto).


Fot. Monika Strojny Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na dwie następne edycje, w sierpniu do Czech, a w październiku na Kaszuby!

Pełne wyniki, zdjęcia oraz klasyfikacja po dwóch wyścigach są już dostępne na stronie trailrunning.pl.

2008-05-07

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com