facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-20
 

Rozpoczęcie wyprawy niepełnosprawnych podróżników - Aconcagua 2011

W poniedziałek wieczorem, 17 stycznia z krakowskiego lotniska Balice wyruszyła wyprawa Richter Expedition - Aconcagua 2011.
Niepełnosprawnych alpinistów żegnała rodzina, znajomi, licznie przybyli przedstawiciele prasy, radia i telewizji. Uczestnicy ekspedycji są już w mieście Mendoza w zachodniej Argentynie u stóp Andów, skąd wyruszą w stronę góry Aconcagua. To najwyższy, liczący 6962 m n.p.m. szczyt Andów i Ameryki Południowej, należący do „Korony Ziemi”.


W wyprawie biorą udział Łukasz Żelechowski - niewidomy dziennikarz, informatyk, zdobywca Dachu Afryki – Kilimandżaro i najwyższego szczytu Kaukazu, Elbrus. Piotr Pogon, który zmagał się z rakiem, przeszedł resekcję płuca i wciąż jest pod opieką onkologów; zdobywca Kilimandżaro, Elbrus, Mt. Kenya. Towarzyszą im Arkadiusz Mytko - podróżnik ekstremalny i Bogdan Bednarz - ratownik beskidzkiej grupy GOPR, opiekun górski osób niepełnosprawnych. - Wystarczyło dobre ludzkie serce i od tego się wszystko zaczęło - mówili przed wylotem. -  Wyprawa nie  byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie sponsora  – podkreślali podróżnicy.


Trzymamy kciuki za ich sukces, życzymy zdrowia, dobrej pogody oraz szczęśliwego powrotu do domu, który ma nastąpić 5 lutego 2011 r.

Bezpośrednie relacje, przekazywane przez podróżników za pośrednictwem łączy satelitarnych, będą dostępne na stronie: www.gedeonrichter.pl.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com