facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-01-10
 

Polska wyprawa już w bazie pod K2

„Cel Base Camp - osiągnięty!!:-) Ekipa u podnóża K2 na wysokości ok. 5000 m.” - taką informacją podzielili się wczoraj uczestnicy Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

K2 (fot. Maria Ly)

 

Po długim trekkingu, podczas którego temperatura spadała nawet do -27 stopni Polacy nareszcie dotarli na miejsce. Już dziś powinni zgodnie z planem rozpocząć budowę bazy która stanie się ich domem na kolejne 2 miesiące.

 

 

Całą trasę trekkingu pod K2 możecie zobaczyć TUTAJ.

 

 

„Trekking jest fajny, trekking jest ok, ale to tylko przedsmak przygody, która nas czeka.” - relacjonuje Piotr Michalski, który brał udział w poprzednich wyprawach na K2 -  „Codziennie zmieniamy miejsce noclegu, coraz wspanialsze, górskie krajobrazy przesuwają się przed oczami, potęgując wrażenie tymczasowości. Po założeniu Bazy opanowuje nas spokój. Teraz można się skupić już tylko na wspinaczce. Baza jest drugim domem na następne miesiące. Miejscem obiektywnie bezpiecznym, gdzie regenerujemy siły, przeczekujemy okresy złej pogody i możemy zażyć odrobiny prywatności zaszywając się w swoim namiocie.” 

 

 

Baza znajduje się na na morenie Lodowca Godwin Austen w bezpiecznej odległości od ściany K2.

 

Po założeniu bazy Polacy rozpoczną aklimatyzacje i akcję górską w potwornie ciężkich warunkach. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne wieści.


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-10-18
GÓRY
 

X Opolski Festiwal Gór już za nami

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com