facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-01
 

Podsumowanie działaności tatrzańskiej 2008

Próba podsumowania działalności w Tatrach w roku 2008

Biorąc pod uwagę przejścia letnie i zimowe w Tatrach, rok 2008 należy uznać do udanych. W lecie wspinano się głównie na sportowych (częściowo lub całkowicie wyposażonych w punkty asekuracyjne) drogach na Mnichu i Zachodniej Kościelca, znikomy ruch taternicki zanotowano na ścianach Kazalnicy Mięguszowieckiej. Część wyróżniających się wspinaczek miało miejsce na Słowacji, m.in. na ścianach Młynarczyka i zachodniej Łomnicy. W zimie większa część ruchu taternickiego skupiła się w rejonie Morskiego Oka, ale też nie zapominamy o słowackich rejonach - największą popularnością cieszyły się dolina Mięguszowiecka i Kieżmarska.

Poniższe zestawienie dotyczy najważniejszych dokonań taternickich po polskiej stronie Tatr oraz polskich powtórzeń po słowackiej stronie Tatr w roku kalendarzowym 2008. W podsumowaniu znalazły się wspinaczki całego sezonu letniego 2008, prawie wszystkie ważniejsze przejścia sezonu zimowego 2007/2008 oraz kilka ciekawszych początku zimy 2008/2009.

Pierwsza część zestawienia zawiera nowości oraz kombinacje istniejących dróg w rozbiciu na przejścia zimowe i letnie, natomiast druga część opisuje ciekawsze powtórzenia  wspinaczkowe w podziale na zimę i lato.

Więcej na wspinanie.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-28
GÓRY
 

Wielkie Solisko na dwa sposoby

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com