facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-05-08
 

PIOTR MORAWSKI WRACA DO POLSKI

Piotr Morawski z Alpinus Expedition Team oraz Piotr Pustelnik, Dariusz Załuski i Peter Hamor zdecydowali o pożegnaniu z Annapurną. 

Piotr Morawski z Alpinus Expedition Team oraz Piotr Pustelnik, Dariusz Załuski i Peter Hamor zdecydowali o pożegnaniu z Annapurną. Bez wątpienia, dzięki decyzji o odwrocie na ok. 40 minut wspinaczki przed szczytem (ok. 150 m przed wierzchołkiem), ekipa uniknęła tragedii (niezwykle silna burza śnieżna oraz walące w szczyt i ekipę pioruny) .
Obecnie (7.05) Piotr Morawski, Piotr Pustelnik, Dariusz Załuski i Peter Hamor są w Pokharze. Z niecierpliwością i licznymi odmrożeniami oczekują na transport do Kathmandu, skąd dalej już do kraju…

Z relacji - zarówno Piotra Morawskiego, jak i Piotra Pustelnika - wynika, że Panowie przeżyli jedną z najtrudniejszych wypraw w swoim życiu, a decyzję o tym, że zawrócili, podpowiedział im rozsądek. Północno-zachodnia ściana Annapurny, jeszcze na 3 km przed szczytem wydawała się do zdobycia. Gdy jednak nad wierzchołek nadciągnęły potężne czarne chmury, szybki odwrót był jedyną możliwą decyzją. Były chwile, kiedy potwornie silny wiatr uniemożliwiał oddychanie. 

Ekipa jednak przyznaje zgodnie, że mimo wszystko było warto, bo przeżyła wspaniałą, bardzo trudną wyprawę i to w świetnym zespole.

Relacja Piotra Morawskiego


2008-05-08

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-04-18
GÓRY
 

Skitury w Armenii - Mały Kaukaz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-04-14
GÓRY
 

Północ Islandii

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com