facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-10
 

Pamir Expedition 2012 Magdaleny Prask

Już 25 lipca 2012 r. rusza kolejna wyprawa Magdaleny Prask. Celem jest zdobycie dwóch potężnych siedmiotysięczników położonych w górach Pamiru na terytorium Tadżykistanu: Pik Samoni (Komunizma) oraz Pik Korżeniewskiej.

Wyprawa jest realizowana w ramach programu „2011 – 2013 Śnieżna Pantera”, którego celem jest zdobycie w ciągu trzech lat wszystkich 5 najwyższych szczytów byłego Związku Radzieckiego. Do tej pory udało się to tylko 5 Polakom. Aby otrzymać to prestiżowe górskie odznaczenie zwane Śnieżną Panterą M. Prask zdobędzie następujące szczyty (wg. wysokości):

- Pik Somoni (Komunizma)

- Pik Pobiedy

- Pik Lenina – zdobyty 14 sierpnia 2011r.

- Pik Korżeniewskiej

- Chan Tengri

Wyprawa będzie trwała 32 dni, gdyż tyle czasu jest niezbędne, aby zdobyć właściwą aklimatyzację w tych wysokich i niebezpiecznych górach.

Ekspedycja poza walorem sportowym ma charakter ekspedycji naukowej. W ramach uczestnictwa w wyprawie uczestniczka podda się badaniom „Rola uwarunkowań genetycznych w tolerancji przez organizm stresu fizycznego” prowadzonym przez Katedrę Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Onkologii Gastroenterologicznej i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pragnę poza realizacją własnych ambicji służyć także większej sprawie.

Przeczytaj całość pod adresem: http://magdalenaprask.pl/

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com