facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-07-19
 

Opłaty w Gorcach

Turyści odwiedzający Gorce będą musieli płacić za wstęp na niektóre szlaki w granicach GPN.


Turyści odwiedzający Gorce będą musieli płacić za wstęp na niektóre szlaki w granicach GPN.

Opłaty będą pobierane w okresie są 1 maja do 30 października. Bilety trzeba kupować przed wejściem na szlak w dolinie potoku Turbacz, (od polany Hucisko do Potoku Olszowego), w dolinie Potoku Olszowego (na odcinku od polany Hucisko do Poręby Górnej).

Opłata będzie obowiązywać także na niebieskim szlaku (od polany Hucisko do Turbacza), na szlaku zielonym (między Tobołowem a Obidowcem) oraz na ścieżkach przyrodniczych: „Dolina potoku Turbacz”, „Na Turbaczyk”, „Wokół doliny Poręby”.

Cena biletu normalnego - 2 złote. Połowę tej kwoty zapłacą: uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, emeryci i renciści, a także żołnierze.

Amatorzy wędrówek gorczańskimi szlakami mogą też kupować bilety trzydniowe (4 złote - normalny, 2 złote ulgowy) lub ważne przez dziesięć dni karnety (16,0 zł normalny, 8 zł ulgowy).

Dzieci poniżej siódmego roku życia, naukowcy prowadzący badania, uczniowie i studenci podczas zajęć terenowych, mieszkańcy gmin sąsiadujących z GPN i pątnicy, pielgrzymujący do miejsc kultu religijnego, będą mogli wejść na płatne odcinki za darmo.

Bilety można kupować w dyrekcji GPN w Porębie Wielkiej, w ośrodku „Górska Ostoja” w Koninkach, a także w schroniskach na Starych Wierchach i Turbaczu.

Źródło: http://www.tygodnikpodhalanski.pl

2005-07-19

(kb)

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com