facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Olga Kosek zdobywa srebro na Słowacji

Bardzo dobry występ zaliczyli nasi zawodnicy podczas drugiej edycji Pucharu Słowacji w Drytoolingu. U naszych południowych sąsiadów biało-czerwonych reprezentowali Olga Kosek i Damian Granowski.

Olga Kosek (fot. brytan.com.pl)

 

 

Zarówno Oldze jak i Damianowi udało się pewnie awansować do finału. Droga finałowa (ta sama dla pań i panów) wytyczona była w ciekawy sposób zawierając elementy wiszące, skałę a także rosnące przy skale drzewo (swoją drogą ciekawi luźne podejście Słowaków do tematu EKO:-). 

 

Olga która po eliminacjach zajmował drugą pozycję nie oddała jej już do końca i w finale uległa jedynie Lucie Hrozovej. Wielkie gratulacje!

 

Damian również zawalczył nieźle dochodząc do końcowego panelu co również dawało mu drugi stopień podium. Jednak jak się okazało w ferworze walki odstawił nogę za ogranicznik i przez to sędziowie nie zaliczyli mu ostatniej wpinki. Zobaczcie walkę Damiana podczas finału:


Jednak niestety spore zamieszanie organizacyjne i niejasne przepisy spowodowały, że w efekcie Damian sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

 

Wniknęło to z tego że jeden ze Słowaków przyznał się do niezaliczenia topu na drodze eliminacyjnej co po przeliczeniu punktów wskazywało że w ogóle nie powinien wystartować w finale. Zamiast tego awansować powinien zawodnik który demonstrował przejście drogi finałowej (finał odbywał się w formule flash) i to właśnie jemu organizatorzy przyznali trzecie miejsce. Dziwna logika no ale cóż można poradzić... Więcej o tym zamieszaniu przeczytać możecie na drytooling.com.pl.


źródło: brytan.com.pldrytooling.com.pl

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Szopa
No to jeszcze ciekawiej:-) Szkoda że nie wygrał...

Goryonline
 
2020-03-24
GÓRY
 

Śmiertelny wypadek na Wysokiej

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-03-16
GÓRY
 

Apel Prezesa PZA do środowiska wspinaczkowego

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Goryonline
 
2020-03-14
GÓRY
 

Zimowe przejście zachodniego filara Hårstadnebby

Komentarze
0
 
Dorota Rakowicz
 
2020-03-12
GÓRY
 

Tatry zamknięte do odwołania!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com