facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Olga Kosek zdobywa srebro na Słowacji

Bardzo dobry występ zaliczyli nasi zawodnicy podczas drugiej edycji Pucharu Słowacji w Drytoolingu. U naszych południowych sąsiadów biało-czerwonych reprezentowali Olga Kosek i Damian Granowski.

Olga Kosek (fot. brytan.com.pl)

 

 

Zarówno Oldze jak i Damianowi udało się pewnie awansować do finału. Droga finałowa (ta sama dla pań i panów) wytyczona była w ciekawy sposób zawierając elementy wiszące, skałę a także rosnące przy skale drzewo (swoją drogą ciekawi luźne podejście Słowaków do tematu EKO:-). 

 

Olga która po eliminacjach zajmował drugą pozycję nie oddała jej już do końca i w finale uległa jedynie Lucie Hrozovej. Wielkie gratulacje!

 

Damian również zawalczył nieźle dochodząc do końcowego panelu co również dawało mu drugi stopień podium. Jednak jak się okazało w ferworze walki odstawił nogę za ogranicznik i przez to sędziowie nie zaliczyli mu ostatniej wpinki. Zobaczcie walkę Damiana podczas finału:


Jednak niestety spore zamieszanie organizacyjne i niejasne przepisy spowodowały, że w efekcie Damian sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

 

Wniknęło to z tego że jeden ze Słowaków przyznał się do niezaliczenia topu na drodze eliminacyjnej co po przeliczeniu punktów wskazywało że w ogóle nie powinien wystartować w finale. Zamiast tego awansować powinien zawodnik który demonstrował przejście drogi finałowej (finał odbywał się w formule flash) i to właśnie jemu organizatorzy przyznali trzecie miejsce. Dziwna logika no ale cóż można poradzić... Więcej o tym zamieszaniu przeczytać możecie na drytooling.com.pl.


źródło: brytan.com.pldrytooling.com.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Wysiłek warty efektów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Główna Grań Tatr – Bardziej niż mniej

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com