facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-08
 

Obuwie GORE-TEX w technologii Extended Comfort Footwear

Membrana GORE-TEX® jest od wielu lat z powodzeniem wykorzystywana we wszelkiego rodzaju butach. Doceniana jest w szczególności w obuwiu sportowym.
Sprawdza się idealnie we wszystkich aktywnościach, gdzie ważne jest utrzymanie stóp w
doskonałej kondycji.
Na centymetr kwadratowy membrany GORE-TEX® przypada ponad 1,4 mld mikroskopijnych porów. Są one 20 tysięcy razy mniejsze od kropli wody, lecz 700 razy większe od cząsteczki pary wodnej. Dzięki temu membrana GORE-TEX® nie przepuszcza wody z zewnątrz, a jednocześnie umożliwia odprowadzanie potu z buta. Bez względu na warunki pogodowe stopa w butach GORE-TEX® pozostaje sucha. Zachowywany jest stały poziom ciepła i wilgotności wewnątrz obuwia (climate control), dlatego jest ono niezwykle wygodne. Obuwie GORE-TEX® „oddycha” i długo pozostaje nieprzemakalne. Gwarantuje ochronę nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. W laboratoriach firmy W. L. Gore & Associates opracowano kilka odmian membran GORE-TEX®, odpowiednich do różnych zastosowań. Można wymienić membranę Performance, Extended i Insulated.

Prezentujemy membranę Extended Comfort Footwear.

Jeszcze do niedawna w tego typu obuwiu można było znaleźć informacje, że zastosowano membranę GORE-TEX® XCR®. Obecnie technologia ta nazywa się Extended Comfort Footwear. W przeciwieństwie do membrany XCR® w membranie Extended Comfort Footwear zrezygnowano z jednej warstwy (izolacyjnej), dzięki czemu obuwie lepiej oddycha. Membrana Extended Comfort Footwear dedykowana jest na cieplejsze warunki atmosferyczne lub do sportów bardziej aktywnych, takich jak bieganie, trailrunning czy trekking na lekko (Fast forward).
Nowoczesne obuwie sportowe, które zapewnia użytkownikowi przynajmniej jeden krok przewagi nad konkurencją, zbudowano z nieprzemakalnych i oddychających materiałów. Wszystkie składniki i sam projekt obuwia dobrano z myslą o jak największej wytrzymałości. Obuwie GORE-TEX® produkowane w technologii Extended Comfort Footwear jest nieprzemakalne i „oddycha”. Dzięki temu stopy pozostają suche. Jest ono wygodne niezależnie od warunków pogodowych, nawet podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.
Obecnie sprzedawcy są bardzo dobrze przygotowani do prezentowania walorów obuwia z membrana GORE-TEX®. Jeszcze dziś, niestety, wielu potencjalnych klientów jest przekonanych, że membrana GORE-TEX® znajduje się na zewnętrznej części buta. Budowę buta z membraną GORE-TEX® prezentuje rysunek.
Membrana GORE-TEX® jest bardzo cienka oraz elastyczna i nieprawdą jest, że może ulec „wykruszeniu” czy „popękaniu”. Jest to niemożliwe z technologicznego punktu widzenia. Laminat GORE-TEX® wygląda w uproszczeniu jak luźna skarpeta, która łączy się warstwą zewnętrzną buta. Oczywiście nie używa się w tym procesie szwów, a ilość kleju jest minimalna, aby zachować jak największe walory membrany.
Niezwykle ciekawa jest kontrola jakości butów z membraną GORE-TEX®. Każdy nowy wzór trafia do laboratorium GORE-TEX®. Dopiero po pozytywnym przejściu wszystkich testów dana fabryka otrzymuje zezwolenie na masową produkcję. Cały czas jednak firma GORE-TEX® ma prawo do kontroli produkowanych butów, do przetestowania wybranych par z linii produkcyjnej. Dla producentów butów licencja na wykorzystywanie membrany GORE-TEX® jest niezwykle cenna. Nikt nie chce jej łatwo stracić, nie ma więc miejsca na kompromisy. Taka procedura daje pewność, że kupując buty z membraną GORE-TEX®, otrzymujemy produkt najwyższej jakości. Krótka informacja na logotypie GORE-TEX® „Guaranteed to keep your dry” mówi sama za siebie.

GÓRY, nr 6 (181) czerwiec 2009
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com