facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-18
 

Nowy World Speed Record w Arco!

Tomasz Oleksy (BERGSON Team) podczas 21. edycji prestiżowych zawodów wspinaczkowych Rock Master we włoskim Arco ustanowił nowy oficjalny rekord szybkości wspinania.

Tomasz Oleksy - zawodnik MKS Tarnovia, BERGSON Team, Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie - podczas 21. edycji prestiżowych zawodów wspinaczkowych Rock Master we włoskim Arco ustanowił nowy oficjalny rekord szybkości wspinania. Aktualny mistrz Polski we wspinaczce poprawił swój własny rekord o blisko pół sekundy!

Zawody Rock Master rozgrywane są pod patronatem światowej federacji IFSC (International Federation of Sport Climbing) w trzech wspinaczkowych konkurencjach: prowadzenie, na czas i buldering.
Tegoroczna edycja rozegrana została w dniach 8-9 września. Zawodnicy wspinali się po specjalnej ścianie o parametrach: 18 m wysokości i 16 m przewieszenia. Na starcie stanęła światowa czołówka oficjalnych rankingów oraz wybitni wspinacze, którzy w większej mierze koncentrują się na ekstremalnym wspinaniu w naturalnych ścianach. Wszyscy - jak przystało na zawody elitarne - są indywidualnie zapraszani przez organizatorów.Tomasz Oleksy, aktualny mistrz Polski we wspinaczce, reprezentujący barwy BERGSON Team, otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału zarówno w bulderingu (w którym obecnie się specjalizuje), jak i w czasówce, w której od lat zdobywał najwyższe trofea. W zawodach na czas, w których wystartowało dziesięciu zawodników nasz reprezentant zajął pechowe, czwarte miejsce. Jednakże z uwagi na to, iż droga wspinaczkowa w Arco jest identyczna od 7 lat, pozwala na ustanawianie nowych rekordów szybkości. „Toma” w ostatnich latach już kilkukrotnie ustanawiał rekordy szybkości, zwyciężając trzykrotnie w tej konkurencji w latach 2002, 2004, 2005. Rekord, który w ubiegłym roku wynosił 10,52 został pobity o blisko pół sekundy. Tomek wyśrubował go do 10,04 sekundy! Międzynarodowa Federacja IFSC uznała rekord za oficjalny, tak więc przynajmniej do kolejnych zawodów będzie należał do naszego reprezentanta.

Tuż po zakończeniu czasówki rozegrano zawody w bulderingu. Do rywalizacji przystąpiło ośmiu zawodników. W tej rywalizacji Tomek zajął szóstą pozycję.

Już za tydzień w Hiszpanii rozegrane zostaną wspinaczkowe mistrzostwa Świata. Tomasz Oleksy wystartuje w konkurencji na czas i w bulderingu. Czy zdobędzie medal?

Oficjalne wyniki i relacje z Rock Master 2007:
www.rockmaster.it

Strona Tomasza Oleksego:
www.bergson.pl/tomasz-oleksy

BERGSON – producent wysokiej jakości odzieży outdoorowej i trekkingowej – objął opieką najlepszego polskiego zawodnika we wspinaczce sportowej, by zapewnić mu jak najlepsze warunki startowe.

www.bergson.pl

Informacja prasowa
2007-09-18
(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com