facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-02
 

Nowa droga na Zagonną Turnię

Z ustaleń, jakich dokonał Bartosz Rozbicki z Bielskiego Klubu Alpinistycznego, wynika, że wraz z Sebastianem Grunwaldem dokonał pierwszego wejścia na Zagonną Turnie (rejon Doliny Małej Łąki) nową linią.
Według informacji Bartosza Rozbickiego prawdopodobnie nie prowadzi tamtędy żadna inna droga oraz nikt wcześniej nie wspinał się tą linią.

A oto opis trasy:
Dol. Małej Łąki, Płn. Ściana Zagonnej Turni, lewa depresja.

Wejście w ścianę ok. 70 m na lewo od drogi Cywińskiego, prowadzącej prawą depresją (nr 66, Cywiński T.2) z Trawnika nad Kamiennem, gdzie zaczyna się wyraźny stromy żlebik podcięty ścianką. Przez ściankę prawym skrajem żlebku 70 m do drzewka pod pionową ścianą. Dalej stromymi trawkami (III) do początku gzymsu (wąskiej półki), ciągnącego się skośnie w lewo pod pionowymi skałami (IV), następnie wprost do góry (trawki 70 st,, IV) i skosem w lewo do drzewka. Dalej łatwo trawiastą grzędą do pionowego wąskiego 10 m kominka (nie iść w prawo do kociołka). Kominkiem (IV+) na łatwy teren (tu droga łączy się ze wspomnianą drogą nr 66 Cywińskiego) i dalej omijając pionową turnię z lewej, na grań, do krótkiego  połogiego kominka, z którego w prawo, stromą ścianką z kosówką (III) wprost na szczyt.

Pierwsze przejście: Bartosz Rozbicki i Sebastian Grunwald. 4 godz. IV+. 10.01.2008. (Bielski Klub Alpinistyczny)
 Nowa trasa na Zagonną Turnie
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com