facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-01-10
 

Najświeższe wieści spod Nanga Parbat: Daniele Nardi z ekipą założyli obóz III

W szybkim tempie działa zimowa wyprawa pod wodzą Daniele Nardiego, której celem jest zdobycie Nangi Parbat (8126 m n.p.m) nową drogą, biegnącą Żebrem Mummary'ego na ścianie Diamir. Zespół, w skład którego prócz Włocha wchodzą Tom Ballard, Karim Hayat i Rahmat Ullah Baig sukcesywnie zdobywa kolejne metry - himalaiści dotarli na wysokość 5712 m n.p.m. gdzie założyli obóz III. 

Daniele Nardi na stokach Nanga Parbat. Fot. arch. Pakistan Mountain News

 

Jak donosi włoska La Gazzetta dello Sport, której dziennikarzom udało się przeprowadzić krótką rozmowę z Nardim przez telefon satelitarny, wspinacze są już w bazie, choć powrót do niej ze świeżo założonej "trójki" był bardzo trudny. 


"Noc była bardzo zimna, do tego wiał mocny wiatr. Po szybkiej ocenie sytuacji zdecydowaliśmy się na biwak w szczelinie lodowcowej." - relacjonuje Nardi. 

 

"Jestem bardzo zadowolony z pracy, którą jak dotąd wykonaliśmy. Posuwamy się naprzód, wszyscy trzymają się ze sobą blisko i właśnie dzięki pracy zespołowej udało nam się w kilka dni zrobić kawał dobrej roboty na górze. Jesteśmy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie bardzo szczęśliwi." - z optymistycznym akcentem zakończył swoją wypowiedź Włoch. 

 

Przed himalaistami teraz chwila wytchnienia, ale gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą, ruszą ponownie w górę. O wszystkim postaramy się Was informować na bieżąco. 

 

Źródło: Pakistan Mountain News, La Gazzetta dello Sport

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Maciej Piera
 
2019-03-11
GÓRY
 

Daniele Nardi (1976-2019)

Komentuj 0
Maciej Piera
 
Weronika Biernacka
 
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com