facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-28
 

Najlepsza jest wspinaczkowa rodzina

Eugenia Kazbekova, lat 12, tego lata poprowadziła drogę o wycenie 8a+. Eugenia jest córką Serika Kazbekov, który zwyciężył w World Cups zarówno w kategorii na trudność jak i w boulderingu oraz Natali Perlovej, zdobywczyni srebra oraz brązu w Bouldering World Championship.
Publikujemy fragment wywiadu dla Mountain.ru całej "wspinaczkowej rodziny".Mountain.ru: – Gratulacje z okazji narodzin dziecka. Typowe pytanie do mamy: jak radzisz sobie ze wszystkim - wychowywaniem, wspinaniem, trenowaniem i nauczaniem dzieci?

Natalia: – Mniej więcej tak: robię wszystko, ale dzielę niektóre obowiązki z Serikiem i Eugenią, wierząc w jej przytomność umysłu. Wszystkie te rzeczy są łatwiejsze na otwartym powietrzu, tutaj na Krymie, pośród zakręconych wspinaczkowo przyjaciół.

Nie często zdarza się widzieć rodzinę, w której starsze dziecko jest tak zaangażowane w opiekę nad młodszym rodzeństwem. Eugenia spędza z Raphi (Raphaelle - nowo narodzona siostra Eugenii) każdą wolną minutę, a mała jest szczęśliwa, gdy widzi siostrę.

MR: Kiedy Eugenia zaczęła się wspinać?

Natalia: Kiedy miała 7 miesięcy zaczęła "małpkować" i łapać bakcyla podczas Serika i moich treningów. Prawdziwy sportowy trening zaczęła, gdy skończyła 8 lat.

MR: Eugenia, pamiętasz swoją pierwszą drogę?

Eugenia: Szczerze, nie pamiętam swoich pierwszych dróg, a szkoda, gdyż bardzo bym chciała. Pamiętam tylko pobyt na Krymie i rodziców wieszających dla mnie ekspresy na drogach takich jak "Privet, malysh" w Nikicie czy "Tretiy polus" w Red Stone. Podczas, gdy oni się wspinali, ja bawiłam się szpejem, co wszyscy uważali za zabawne.

Red Stone, "Tsunami" 8a, Sherik asekuruje, Natalia wykrzykuje rady dla córki. Eugenia bez wahania, z pewnym szyderstwem w głosie z 10 metrów powyżej: "a ty mamo w ogóle kiedyś robiłaś tę drogę, hę?"

Natalia: …i powiedziałam, że owszem, zrobiłam. Dopiero wtedy moja córka posłuchała, co miałam do powiedzenia. A my na dole z Serikiem mogliśmy tylko domniemać, co by odpowiedziała, jeśli bym nie zrobiła nigdy tej drogi.

MR: Kto trenuje ją częściej, ty czy Serik? Do czyich wskazówek częściej się stosuje?

Natalia: Sherik planuje i wykonuje plan. Eugenia czasem może narobić zamieszania, ale generalnie słucha naszych wskazówek. Obecnie więcej czasu spędzam z Raphi, a Serik z Eugenią. No i naturalnie TATA jest największym autorytetem.

Cały artykuł można przeczytać na: www.wpinaczki.pl

 Najlepsza jest wspinaczkowa rodzina...
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com