facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-05-30
 

Na Dach, do Środka i naokoło - WYPRAWA KTE TRAMP

Himalaje, Karakorum, Qilian Shan oraz przejazd całą linią kolei transsyberyjskiej
organizowanej przez Klub Turystyczny Ekonomisty TRAMP.


Himalaje, Karakorum, Qilian Shan oraz przejazd całą linią kolei transsyberyjskiej - wyprawa  organizowana przez Klub Turystyczny Ekonomisty TRAMPLipiec – Sierpień 2007

Mamy przyjemność zaprosić Was na niezwykłą wyprawę w najbardziej tajemnicze zakątki Dalekiej Azji...  „Opowiemy Wam na łamach Studenckiego ABC” o przygodach, jakie spotkają nas w ciagu najbliższych miesięcy. Chcemy pokazać Wam najwyższe góry Świata – Karakorum i Himalaje, gdzie pokonamy wspólnie odcinki sięgające ponad 6 tys. m.n.p.m. Następnie rzucimy wyzwanie pasmom Państwa Środka – odciśniemy swoją stopę w nieuczęszczanych przez turystów górach Qilian w prowincji Gensu.

Tygodniowy trekking na wysokościach do 5000 m w dolinie Spiti, gdzie spróbujemy odkryć tajemnice mało znanego leżącego przy granicy z Tybetem i otwartego dla turystów dopiero w latach dziewięćdziesiątych rejonu Spiti, co umożliwi nam zaaklimatyzowanie się przed bardziej ambitną wspinaczką w Pakistanie. Uwaga! To jeszcze nie koniec  - droga w góry i powrót przez Dharamsalę, siedzibę Dalaj Lamy w Indiach – pozwoli poczuć magię regionu.

Następnie udamy się do Pakistańskiego Karakorum, pasma, w którym znajduje się 4 z 14 ośmiotysięczników świata. Przeprowadzimy tam akcję górską na zdobyty po raz pierwszy dopiero w 1998 r. szczyt Sonia Peak (6340 m) w rzadziej uczęszczanym przez turystów paśmie Ghuzherav.

Trzeci trekking odbędziemy po przemierzeniu ponad 3,5 tysiąca kilometrów przez pokryte górami, niezwykle biedne, w porównaniu do wschodniej części kraju, zachodnie Chiny, otaczając największą na świecie piaskową pustynie Takla-Makan, której nazwa w starotureckich językach oznacza: „Jeżeli tam wejdziesz, to już nie wrócisz”...
Następnie przejeżdżając przez największy na świecie „plac budowy” – Pekin, gorączkowo przygotowujący się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich – dotrzemy do Władywostoku, skąd rozpoczniemy 9-ciodniową trasę biegnącą lądem przez niemal całą Azję, przekraczając 8 stref czasowych, pokonując odległość 9288,8 km.

W ciągu tych dwóch miesięcy poznamy dwa najludniejsze kraje na Świecie, porównamy dwie strony targanego konfliktem zbrojnym Kaszmiru oraz zapoznamy się z czterema głównymi, poza chrześcijaństwem religiami Świata – hinduizmem, islamem, konfucjanizmem oraz buddyzmem. 

Czas się przedstawić!!!
Jesteśmy siedmioosobowa grupą przyjaciół, których ścieżki przecięły się na jedynych w swoim rodzaju wędrówkach Klubu Turystycznego Ekonomisty "TRAMP", działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Większość z nas w ciągu najbliższego roku opuści uczelnię, dlatego też za hasło przewodnie wyjazdu można uznać „pościg za marzeniem”.

Naszą załogę tworzą:
Michał Wojciechowski, 22 lata, Warszawa - Kierownik wyprawy
Emilia Gaweł, 22 lata, Ostrowiec Świętokrzyski
Maciej Jankowski, 22 lata, Warszawa
Piotr Śpiewanowski, 23 lata, Gdańsk
Maciek Śpiewanowski, 22 lata, Gdańsk
Jakub Dylewicz,19 lat,Szczecin
Joanna Makarewicz, 22 lata, Lebiedziew... a po szczegóły zapraszamy na www.karakorum2007.prv.pl


2007-05-30


(kg)

 

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com