facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-11-15
 

Misja Everest

Jeszcze w listopadzie w księgarniach ukaże się album Misja Everest z 60 zdjęciami Wojciecha Trzcionki z Cieszyna.


Jeszcze w listopadzie w księgarniach ukaże się album Misja Everest z 60 zdjęciami Wojciecha Trzcionki z Cieszyna, dziennikarza Dziennika Zachodniego, uczestnika wyprawy Falvit Everest Expedition 2006.

Album Misja Everest to reportaż, niemal dzień po dniu, z wyprawy Falvit Everest Expedition 2006, której organizatorami byli znana dziennikarka TVN Martyna Wojciechowska i wrocławski wspinacz Bogusław Ogrodnik. 18 maja 2006 roku wszyscy członkowie wyprawy (co jest bardzo rzadkim wydarzeniem) osiągnęli szczyt najwyższej góry Ziemi (8848 m n.p.m.). Zanim do tego doszło przez dwa miesiące (nieraz w bardzo dramatycznych okolicznościach) zmagali się z siłami natury i własną słabością. Relację członków wyprawy uzupełnia prawie 90 unikalnych zdjęć oddających z reporterską precyzją wysiłek alpinistów, ich codzienne życie w bazie pod Everestem oraz zniewalające piękno Himalajów.

Autorem większości z fotografii jest Wojciech Trzcionka, dziennikarz Dziennika Zachodniego, który jako wysłannik Grupy Wydawniczej Polskapresse uczestniczył w wyprawie. Również tekst w albumie powstał na podstawie jego informacji prasowych pisanych w bazie pod Everestem. Pozostałe zdjęcia są autorstwa Martyny Wojciechowskiej i Dariusza Załuskiego.

104-stronicowy album wydany nakładem Wydawnictwa Otwartego z Krakowa o wymiarach  200 x 265 mm kosztuje 79 zł. W sprzedaży będzie od 27 listopada.

W tym samym czasie w księgarniach pokaże się książka Przesunąć horyzont Martyny Wojciechowskiej z ponad 50 zdjęciami Wojciecha Trzcionki. Śmiało można powiedzieć, że Przesunąć horyzont to książka odsłaniająca oblicze Martyny jakiego publiczność jeszcze nie zna. To przejmująca opowieść o pokonywaniu własnych słabości, o walce z cierpieniem i bólem, pilnie skrywanej na użytek telewizyjnego show. Jest to intymny dziennik z wyprawy. Główny wątek książki stanowi opowieść o wspinaczce na Mount Everest, jest ona jednak osią, wokół której Martyna buduje wyznania dotyczące swojego życia, a szczególnie kilku dramatycznych zdarzeń (takich jak np. wypadek samochodowy na Islandii i wizja kalectwa, jaka zajrzała jej w oczy). Wejście ma Everest ma więc w tej książce wymowę symboliczną i stanowi budujące przesłanie dla wielu ludzi pokonanych przez los. Książka kosztuje 34 zł.

Martyna Wojciechowska jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek stacji TVN. Prowadzi programy podróżnicze Misja Martyna i motoryzacyjne Automaniak. Znana jest tez z najbardziej spektakularnych przedsięwzięć TVN jak Big Brother i Dzieciaki z Klasą.

Wojciech Trzcionka - ur. 1975, Cieszyn. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, germanista, fotograf. Pracuje w śląskim Dzienniku Zachodnim. Pisuje także do branżowych magazynów turystycznych. Ma na koncie kilkadziesiąt wystaw fotograficznych w Polsce i zagranicą. W miesiąc przemierzył Nową Zelandię zahaczając o lodowce Alp Południowych. Wziął udział w wyprawie pod egidą Polskiej Akademii Nauk przez lodowce Torella na Spitsbergenie. Podczas wyprawy Falvit Everest Expedition był specjalnym wysłannikiem Polskapresse, wydawcy m.in. Dziennika Zachodniego.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com