facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-05-13
 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej

W miniony weekend (10-11.05) w Tarnowie rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej w konkurencjach wspinania na czas i bouldering.

W miniony weekend (10-11.05) w Tarnowie rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej w konkurencjach wspinania na czas i bouldering. Rywalizacja odbywała się na specjalnie ustawionych sztucznych ściankach, w malowniczej scenerii tarnowskiego rynku.

W najbardziej widowiskowej konkurencji wspinaczki, tzw. „czasówkach”, prym wiedli zawodnicy MKS Tarnovia Edyta Ropek (Bergson, Five Ten) i Tomasz Oleksy (Bergson, Evolv, Poldim), którzy zdobyli mistrzostwo, broniąc tym samym tytułów zdobytych przed rokiem. Wielkim zaskoczeniem okazał się występ Grzegorza Lenartowicza z KS Korona, który pokazał świetną formę i wysokie umiejętności biegania na czas, co zapewniło mu tytuł wicemistrza Polski 2008. Wśród kobiet tytuł ten przypadł reprezentantce Skarpy Lublin Paulinie Guz. Trzecie miejsce w rywalizacji panów zdobył Mateusz Puzoń z Skarpy Lublin, zaś w rywalizacji pań zawodniczka z Ukrainy Maria Sosnovskih, zaś w klasyfikacji Polek, brąz mistrzostw przypadł Monice Prokopiuk z Skarpy Lublin.

W konkurencji wspinaczki bouldering, po zaciętej walce, tryumfowali Kinga Ociepka z KS Korona i Marcin Wszołek z Reni – Sport Kraków. Srebrne medale zdobyli zawodnicy z Tarnowa, Edyta Ropek i Tomasz Oleksy. Brązowe medale przypadły Oliwi Bechyne – Goś z KS Korona i Piotrowi Bunschowi z MKS Tarnovia.

Organizowaną przy wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu imprezę, patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Tarnowa, Pan Ryszard Ścigała. Projekt współfinansowany był ze środków Urzędu Miasta Tarnowa. Wsparcia udzieliła również Gmina Tarnów.

Sponsorami imprezy byli: Azoty Tarnów, Bruk Bet, Bergson, Skoda Auto Bączek.
Patronat medialny nad imprezą objęły: N-Sport, TVP Sport, TVP Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, TTK, RDN Małopolska, BIS Polskie Radio i Temi.




Polecane galerie:
http://www.tarnow.pl/galeria/galeria_mp_boulderin_08/index.php
http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=6795

Informacja prasowa
Arkadiusz Kamiński


2008-05-13
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-11-23
GÓRY
 

W stronę wolności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-05
GÓRY
 

Marek Holeček – wytrwałość i satysfakcja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-05
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com