szukaj

Nasz kanał RSS
2008-05-13

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej

W miniony weekend (10-11.05) w Tarnowie rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej w konkurencjach wspinania na czas i bouldering.

W miniony weekend (10-11.05) w Tarnowie rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej w konkurencjach wspinania na czas i bouldering. Rywalizacja odbywała się na specjalnie ustawionych sztucznych ściankach, w malowniczej scenerii tarnowskiego rynku.

W najbardziej widowiskowej konkurencji wspinaczki, tzw. „czasówkach”, prym wiedli zawodnicy MKS Tarnovia Edyta Ropek (Bergson, Five Ten) i Tomasz Oleksy (Bergson, Evolv, Poldim), którzy zdobyli mistrzostwo, broniąc tym samym tytułów zdobytych przed rokiem. Wielkim zaskoczeniem okazał się występ Grzegorza Lenartowicza z KS Korona, który pokazał świetną formę i wysokie umiejętności biegania na czas, co zapewniło mu tytuł wicemistrza Polski 2008. Wśród kobiet tytuł ten przypadł reprezentantce Skarpy Lublin Paulinie Guz. Trzecie miejsce w rywalizacji panów zdobył Mateusz Puzoń z Skarpy Lublin, zaś w rywalizacji pań zawodniczka z Ukrainy Maria Sosnovskih, zaś w klasyfikacji Polek, brąz mistrzostw przypadł Monice Prokopiuk z Skarpy Lublin.

W konkurencji wspinaczki bouldering, po zaciętej walce, tryumfowali Kinga Ociepka z KS Korona i Marcin Wszołek z Reni – Sport Kraków. Srebrne medale zdobyli zawodnicy z Tarnowa, Edyta Ropek i Tomasz Oleksy. Brązowe medale przypadły Oliwi Bechyne – Goś z KS Korona i Piotrowi Bunschowi z MKS Tarnovia.

Organizowaną przy wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu imprezę, patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Tarnowa, Pan Ryszard Ścigała. Projekt współfinansowany był ze środków Urzędu Miasta Tarnowa. Wsparcia udzieliła również Gmina Tarnów.

Sponsorami imprezy byli: Azoty Tarnów, Bruk Bet, Bergson, Skoda Auto Bączek.
Patronat medialny nad imprezą objęły: N-Sport, TVP Sport, TVP Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, TTK, RDN Małopolska, BIS Polskie Radio i Temi.