facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-28
 

Marc Eberle w Zakopanem

28 kwietnia do Zakopanego przyjeżdża Marc Eberle, niemiecki dokumentalista, autor filmu Córy Hindukuszu, który zdobył jedną z nagród na zeszłorocznych 3. Spotkaniach z Filmem Górskim.

28 kwietnia do Zakopanego przyjeżdża Marc Eberle, niemiecki dokumentalista, autor filmu Córy Hindukuszu, który zdobył jedną z nagród na zeszłorocznych 3. Spotkaniach z Filmem Górskim. Nagrodzony film będzie można zobaczyć we wtorek 29 kwietnia w karczmie U Ratowników.

Marc Eberle zdobył Nagrodę Burmistrza Zakopanego za najlepszy film ukazujący życie społeczności górskiej. Realizując swój dokument niemiecki reżyser odwiedził wysoko położone doliny Hindukuszu w północno-zachodniej części Pakistanu, niedaleko granicy z Afganistanem, w których żyje ludność Kalaszów. Pomimo dominacji muzułmańskiej Kalaszowie zachowali religię pogańską, a ich pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione. Sami utrzymują, że są potomkami armii Aleksandra Wielkiego. Historia koncentruje się na życiu młodych kobiet, ich tradycyjnych rytuałach, codziennych zajęciach, marzeniach i ambicjach.

Twórca nie mógł niestety przyjechać na zeszłoroczną imprezę i postanowił odwiedzić Zakopane wiosną tego roku. We wtorek 29 kwietnia burmistrz Janusz Majcher wręczy mu statuetkę, a tego samego dnia o godz. 20 w karczmie U Ratowników będzie można zobaczyć nagrodzone Córy Hindukuszu i spotkać się z reżyserem. Niemiec znajdzie także czas, żeby wybrać się na wycieczkę w Tatry.
 
Biuro Organizacyjne
Spotkań z Filmem Górskim
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-28
GÓRY
 

Wielkie Solisko na dwa sposoby

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com