facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-03
 

Kronika TOPR 2.07.2012 r.

Za nami pierwszy, gorący i burzowy tydzień lata. W Tatrach sporo turystów na wszystkich szlakach. Ratownicy mieli trochę pracy. Niestety znów doszło do wypadku śmiertelnego.
W poniedziałek 25.06. o godz. 13.55 do TOPR zadzwoniła turystka informując, że jest na szlaku na Rysy przy łańcuchach w eksponowanym dla niej miejscu. Boi się ruszyć, prosi o pomoc.  Z Zakopanego do M. Oka wyjechała ekipa ratowników. W trakcie dojazdu okazało się, że  z Rysów schodzi grupa turystów posiadających uprząż i linę. Turyści asekurując zaczęli sprowadzać wystraszoną turystkę nad Czarny Staw. Ratownicy będący już  w rejonie Palenicy Białczańskiej zawrócili do Centrali.

W środę 27.06. podczas zejścia z Jaskini Mroźnej kontuzji nogi doznał turysta. Ratownicy po udzieleniu I pomocy przetransportowali go do szpitala.

We czwartek  28.06. w godz. wieczornych z Ornaku do szpitala przetransportowano turystę, który w wyniku upadku i uderzenia o kamienie doznał kontuzji klatki piersiowej.

W sobotę 30.06. o godz. 16.21 do TOPR zadzwonili turyści informując, że w górnej części Żlebu Kulczyńskiego znajduje się nieprzytomny turysta z widoczną raną głowy. W tamten rejon ratownicy polecieli śmigłowcem. Po desancie w pobliżu miejsca wypadku ratownicy stwierdzili, że w wyniku upadku i uderzenia o skały śmiertelnych obrażeń doznał 64-letni turysta z Krosna. Ciało turysty zostało śmigłowcem przetransportowane do Zakopanego.

W niedzielę 1.07. w godz. przedpołudniowych z M. Oka do szpitala przewieziono 30-letnią turystkę z Katowic, która doznała kontuzji kolana.

Po godz. 15-tej z Przeł. pod Kopą Kondracką do szpitala przetransportowano turystę, któremu bolesne skurcze ud nie pozwoliły na dalsze samodzielne poruszanie się.

Na najbliższy tydzień synoptycy przewidują w Tatrach upalną, ale burzową pogodę. Burze z reguły występują po południu. Dlatego radzimy na wycieczki wychodzić wcześnie rano, tak by burza nie zastała nas na wierzchołkach czy graniach.

Pobrane z www.topr.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com