facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-09-25
 

KRONIKA TOPR 17-23.09.2012

Obfite jak na tę porę roku opady śniegu spowodowały, iż ratownicy ogłosili pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Mimo niekorzystnych warunków po tatrzańskich szlakach maszerowało sporo turystów. Na szczęście obyło się bez poważniejszych wypadków
Poniedziałek 17.09 po godzinie 13-tej ratownicy zostali poinformowani o wypadku turystycznym w dol. Małej Łąki. Mieszkanka Warszawy doznała urazów łokcia oraz głowy. Ranną przetransportowano do szpitala.
Po godz. 16-tej w rejonie Siodłowej przeł. W wyniku upadku rany szarpanej uda doznała 75-letnia turystka ze Świnoujścia. Kobietę śmigłowcem przetransportowano do zakopiańskiego szpitala.
Po godz. 22-giej ze schroniska na Hali Ornak przewieziono do szpitala 28-letniego turystę z objawami silnego zatrucia wirusem grypy żołądkowej.

Wtorek 18.09 ratownicy udzielali pomocy w rejonie kopuły szczytowej Giewontu, w dol. Pańszczycy oraz na przeł. W Grzybowcu. Turyści ulegli odpowiednio – urazowi głowy, poważnemu osłabnięciu oraz kontuzji stawu skokowego. Dwukrotnie do transportu poszkodowanych użyto śmigłowca.

Środa 19.09 w godzinach wieczornych ze schroniska w M. Oku ewakuowano turystkę z objawami silnego zatrucia wirusem grypy żołądkowej.

Piątek 21.09 ze schroniska na Hali Ornak przewieziono do szpitala młodego turystę z objawami silnego zatrucia wirusem grypy żołądkowej

Sobota 22.09 tuż po północy ratownicy zostali poinformowani o nietypowym wypadku w Betlejemce. Nocujący tam turysta spadł z łóżka doznając przy tym licznych urazów. Koniecznym okazał się transport do szpitala.

Niedziela 23.09 tego dnia ratownicy udzielali pomocy dwukrotnie. Z Wiktorówek przetransportowano do szpitala księdza z poważnym zachorowaniem na tle sercowym i nerwowym.
W godzinach popołudniowych z rejonu Kępy do M. Oka eskortowano turystkę, która nie podołała trudom wycieczki.

Apelujemy do turystów wybierających się w Tatry. Mimo dodatnich temperatur, wysoko w górach powyżej 1800 m panują wczesnozimowe warunki. Zalegający tam śnieg stanowi realne zagrożenie. Pamiętajmy też, że zmierzch zapada coraz szybciej.

www.topr.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-02-23
GÓRY
 

Wipptal na poprawę humoru

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com