facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-05-27
 

Koniec wyprawy na Kanczendzongę

Niestety ze względu na nadciągające załamanie pogody Adam Bielecki zrezygnował z ataku szczytowego. Oficjalnie ogłoszono zakończenie wyprawy.

 

Adam wyruszył 25 maja z zamiarem ataku szczytowego 28 maja. Jednak duże opady śniegu zmusiły go do odwrotu i zakończenia wyprawy, ze względu na nadciągający monsum.

 

"Niestety, Góra ostatecznie powiedziała NIE.

Od dwudziestu godzin wszystko wokół tonie w chmurach, sypie śniegiem i ma sypać jeszcze przez kolejne dni - wygląda to na pierwsze uderzenie monsunu.

 

 


Jasno zielony kolor oznacza zachmurzenie powyżej 80%. W dolnej belce zobrazowana jest prognoza opadów śniegu. Chorągiewki oznaczają siłę wiatru - jedna chorągiewka to 10 węzłów (18,5 km/h)


Wczoraj Denis, Passang i ja wyszliśmy z BC do C1. Po nocy spędzonej w C1, ze względów bezpieczeństwa z wielkim żalem podjąłem ostateczną decyzję o odwrocie do bazy, do której dotarliśmy bezpiecznie .

To już koniec wyprawy!
Dziękuję pięknie za kibicowanie i wsparcie".

 

W wyprawie Kangchenjunga North Face Expedition 2014 brali udział : Adam Bielecki, Denis Urubko, Artiom Braun, Dmitrij Siniev oraz Alex Txikon. Celem wyprawy było aklimatyzacyjne wejście Drogą Brytyjską od północny, a następnie wytyczenie nowej drogi w stylu alpejskim na północnej ścianie.

 

Ostatecznie na szczycie Kanczendzongi stanął Denis Urubko. Po przejściu Drogi Brytyjskiej (wytyczono wariant w górnej części).

 

Źródło: fb

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
Goryonline
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-02-26
GÓRY
 

NANGA PARBAT: KRÓTKA HISTORIA EKSPLORACJI

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com