facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-12-10
 

Kolosy (za rok) 2015. Czas na zgłaszanie wypraw

Od 11 do 13 marca 2016 roku odbędzie się w Gdyni kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czyli Kolosów - największej imprezy podróżniczej w Europie. Zwieńczeniem trzech dni pokazów zdjęć, projekcji filmów i opowieści o najciekawszych wyprawach ostatnich dwunastu miesięcy będzie wręczenie statuetek za podróżnicze dokonania roku 2015Kolosy to nazwa pierwszych polskich nagród za osiągnięcia eksploracyjne. Kapituła nagrody (Piotr Chmieliński, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Leszek Cichy, Maciej Kuczyński, Janusz Janowski i Krzysztof Wielicki) przyzna je w marcu 2016 roku już po raz siedemnasty. Kamienne statuetki, przedstawiające miniatury słynnych posągów z Wyspy Wielkanocnej, trafią w ręce zwycięzców w pięciu równorzędnych kategoriach: Alpinizm, Eksploracja jaskiń, Podróże, Żeglarstwo i Wyczyn roku. Nieco wcześniej poznamy nazwisko tegorocznego Super Kolosa, laureata honorowej nagrody za całokształt dokonań eksploracyjnych.

 

OSPŻiA – Kolosy od lat przyciągają ogromną publiczność, przez imprezę przewija się ponad dwadzieścia tysięcy osób, dlatego podczas najbliższej edycji prezentacje będzie można oglądać w jeszcze większej ilości miejsc niż do tej pory. 

 

Do dyspozycji uczestników będzie (tradycyjnie) hala Gdynia Arena z dużą salą na 4000 miejsc, która na czas Kolosów stanie się największą salą kinową w Polsce, oraz z mniejszą (120 miejsc) salą seminaryjną (gdzie odbędą się warsztaty i spotkania z autorami książek). Organizatorzy zapraszają też do nieodległego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego – w sali konferencyjnej (300 miejsc) zagości Fotoplastykon (prezentacje wypraw niekandydujących do nagród), a w trzech innych (422 miejsca) salach będzie można śledzić bezpośrednią transmisję z tego, co aktualnie dzieje się w dużej sali w hali Gdynia Arena. Ponadto – po raz pierwszy! – przed halą stanie telebim, na którym oczekujący na wejście również zobaczą przekaz „na żywo” ze środka.

 
Wstęp na wszystkie pokazy, warsztaty i wydarzenia odbywające się w ramach XVIII Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów jest bezpłatny (nie ma możliwości rezerwowania miejsc).

 

Osoby, który chcą wziąć udział w Kolosach w roli prelegentów i przybliżyć szerokiej publiczności swoje dokonania lub opowiedzieć o swojej niezwykłej podróży, mogą wysłać zgłoszenie za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie Kolosy.pl (http://www.kolosy.pl/nagrody/zasady-udzialu). Organizatorzy czekają również na kandydatów do Nagrody im. Andrzeja Zawady (grant w wysokości 15 tys. zł na realizację wyprawy dla osób poniżej 35 roku życia) oraz na prace konkursowe na wystawę fotograficzną FotoGlob.

 

Zgłoszenia (do Nagrody Kolosy za rok 2015, Fotoplastykonu oraz Nagrody im. Andrzeja Zawady) można przesyłać do 15 stycznia 2016 roku (zdjęcia na konkurs FotoGlob – do 31 stycznia 2016 roku). 

 

Szczegółowy program imprezy zostanie ogłoszony w połowie lutego.

 

Więcej informacji na www.kolosy.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com