facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-10-24
 

KINGA WRACA DO FORMY

Przykładem, że można na trip jechać bez formy, w czasie wyjazdu ją odzyskiwać w dodatku przywieźć z niego świetny wynik jest Kinga Ociepka.
Przykładem, że można na trip jechać bez formy, w czasie wyjazdu ją odzyskiwać w dodatku przywieźć z niego świetny wynik jest nie tylko Mateusz Haładaj, ale również Kinga Ociepka (Marmot Team). Wraz z francuskim przyjacielem Antoine krakowianka udała się w podróż do topowych rejonów – Tarn i Rodellar.


Kinga pracuje nad wytrzymałką w Tarnie. Fot. arch. Kinga Ociepka


Po przymusowej przerwie w treningach Kinga odzyskiwała wytrzymałkę i moc metodą „startową” (czytaj: atakując drogi w stylu OS). Jak sama twierdzi, znacznie łatwiej jest odzyskać to pierwsze, w związku z czym próby onsajtowe nie tylko przyczyniły się do odbudowywania formy, ale szybko udało się jej wyrównać własny rekord w tej dziedzinie. Nastąpiło to już podczas pierwszego postoju w Tarnie, gdzie w ostatni dzień pobytu przeszła Planet Groove 8a OS. Później udała się do Rodellar, gdzie padły kolejne dwie „ósemki a” w najczystszym stylu: Les cadres regeneren i Argo. Powrót do Tarnu zaowocował nie tylko dodaniem do kolekcji Arnaque.com 8a OS i Plantations du Christ 8a OS, ale rekordem (własnym i zarazem Polski!). Życiówka Kingi padła na Priez pour nous 8a+. Oto fragment raportu Kingi: „Drogę rozpoczyna łatwy pasaż, który prowadzi do dużego przewieszenia. Tę część przebyłam zdecydowanie i ruszyłam na płytkę, która wije się po dziurkach i krawądkach. Ostatnia partia drogi była dla mnie mało czytelna i po wybraniu wariantu na wprost zakończyłam ją dead-pointem i wpinką do łańcucha, robiąc swoje pierwsze 8a+ OS!:)”.

Jak widać powrót do optymalnej formy onsajtowej nie zajął Kindze wiele czasu. Nieco gorzej było z dyspozycją w dziedzinie RP (najlepszy wynik to Alter Ego 8b). Jesteśmy jednak pewnie, że i ona szybko wróci, a póki co cieszymy się (i serdecznie gratulujemy!) z nowego rekordu w oesie.

Góry 9 (160) 2007

(dg)
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
GÓRY
 

Wyprawa Anny Tybor na Nanga Parbat nabiera rozpędu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com