facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-26
 

Kanczendzonga 2009 - ostatni dzień przed bazą

Ostatni dzień przed bazą, dziś do niej dotrzemy.
22.04.2009

Ostatni dzień przed bazą, dziś do niej dotrzemy. Czuję się tak, jakbym już jedną ekspedycję odbyła, tak długa ta karawana...  Idziemy środkiem moreny, słońce praży z góry, mija się kolejny kilometr, raz w górę, raz w dół. Długi, wielokilometrowy, nużący odcinek, przypominający mi lodowiec Zwiezdoczka pod Pikiem Pobiedy. Dziś mamy do zrobienia jakieś 700 metrów w pionie. Dla naszych tragarzy (12 jedynie), to bardzo ciężki dzień. Dotrą do bazy dopiero pod wieczór.
(....)

Dotarliśmy do bazy po południu, zostaliśmy przywitani przez grupę Edurne Pasaban, która tu już jest od paru dni, dobrym obiadem. Dla mnie to jak uratowanie życia, bo cały dzień idę na antybiotyku. Kaszel męczy, czuję się bardzo słabo. Moi koledzy z ekipy (Alberto Zerain i Francisco Goni - Patxi) rozstawili mój namiot, do którego się doczłapałam i mówiąc krótko - padłam.
Do końca dnia i w nocy leżę w śpiworze, kaszel męczy bardzo, temperatura cały czas powyżej 37 stopni. Zbadał mnie lekarz, którego znam zresztą z Broad Peaka (Jorge Egocheaga) i na szczęście stwierdził, że oskrzela w porządku. Antybiotyk jednak trzeba kontynuować. Powiem szczerze, że niewiele pamiętam z reszty popołudnia.

źródło: kingabaranowska.com
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tatry – nowa droga na Pośredniej Baszcie

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tragedia na K2. Nie żyje Atanas Skatov

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-01-25
GÓRY
 

Andrzej Machnik – Dlaczego K2 nie dla Polaków?

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com