facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-03
 

Jacek Mierzejewski (1976-2001)

Był taternikiem, wybitnym i doświadczonym narciarzem wysokogórskim, działaczem organizacji taternickich, członkiem zarządu Polskiego Związku Alpinizmu.


Był taternikiem, wybitnym i doświadczonym narciarzem wysokogórskim, działaczem organizacji taternickich, członkiem zarządu Polskiego Związku Alpinizmu. Nie był alpinistą z pierwszych stron gazet, ale to co robił - robił z pasją. Zawsze miał spakowany plecak, zawsze był gotowy do wyjazdu, gdy nadarzyła się okazja, gdy pogoda sprzyjała. Po powrocie wyciągał z niego tylko termos i brudne rzeczy, sprzęt zostawiał. Nawet swoją pracę magisterską pisał w namiocie w Chamonix.Dał się poznać jako człowiek bezinteresowny, dusza towarzystwa, społecznik. Był członkiem KW we Wrocławiu (od 1994 r.) oraz jednym z członków założycieli Wrocławskiego Klubu Sportów Górskich. Zawsze pełen energii, nowych pomysłów, inicjator wyjazdów klubowych i bloku spotkań poświęconych górom w ramach Festiwalu Nauki, organizowanego przez wrocławskie uczelnie.

Jacek był też pomysłodawcą powołania komisji narciarstwa wysokogórskiego przy PZA, w której tworzenie silnie się zaangażował. Wraz powstaniem komisji w 2001 r. objął funkcję jej przewodniczącego. Jednym z jego działań było stworzenie kadry instruktorskiej skialpinizmu.

Zaistniał także jako publicysta, współpracownik "Taternika" oraz wrażliwy fotografik. W 2001 r. miała miejsce wystawa jego prac "Tatrzańska skała, alpejski lód". Napisał wówczas:

Wspinam się od 7 lat. Tatry wciąż  jeszcze mają dla mnie swoje tajemnice, a alpejskie lodowce potrafią czymś zaskoczyć. Początek mojej przygody ze wspinaczką to także początek przygody z fotografią w górach. Próbuję zatrzymać w kadrze ulotne wrażenia towarzyszące górskiej przygodzie...

Zginął 30 grudnia 2001 roku w lawinie, podczas wycieczki skiturowej w Kotle Łomniczki. Miał 25 lat.

Góry, nr 10 (173) październik 2008

(kg)

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-10-22
GÓRY
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-18
GÓRY
 

X Opolski Festiwal Gór już za nami

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com