facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-10
 

INNOMINATA KLASYCZNA - OSTRY POLSKO-SŁOWEŃSKI ŁÓJ NA KOTLE

Pomimo niepogody w Moku dzieje się! Wczoraj, Stachu Piecuch i Paweł Kopta rozprawili się ostatecznie z problemem pierwszego zimowo-klasycznego przejścia Innominaty (głośnego w związku z dwoma bardzo zaawansowanymi próbami Maćka i Kuby, w czasie których odhaczono prawie całą drogę).

W pięknym stylu i czasie zaledwie 12 h chłopaki stanęli na szczycie Wiszącego Filara po przejściu najtrudniejszej obecnie drogi klasycznej na Kotle. Większość wyciągów padła OS, jedynie ostatni - przewieszone zacięcie, padł flaszem - po locie Stacha pociągnął go Mirua. Paweł ocenia trudności ostatniego wyciągu jako wyższe niż na Momie (czołówka Cubryny). Co ciekawe, spore trudności sprawiły chłopakom "łatwe" wyciągi, a szczególnie drugi (IV+), który przy zaśnieżeniu dawał popalić.

Innym świetnym przejściem tego dnia było dokonane przez Słoweńców 2-gie pełne klasyczne przejście Uskoku Laborantów wraz z war Szurka, stanowiącym integralną część drogi. Tym razem kluczową płytę przebyto.... bez trudności, po lodziku. Ot, i fart! W ocenie wspinaczy słoweńskich główne trudności stanowiła załupa, gdzie trochę ich przytrzymało. W pyłówkach i opadzie śniegu droga zajęła kolegom 10 h.

Drugi zespół słoweński wycofał się z Orła, gdzie natężenie pyłówek uniemożliwiło wspinanie. Natomiast zespół dwóch Adamów - Pieprzycki-Ryś przebył Paradę Jedynek (niektóre odcinki zarówno w górę jak i w dół), co biorąc pod uwagę warunki było również niebłahym osiągnięciem.

Cóż, miło pisać o takich wyczynach. Spręża, jak widać, nie brakuje, motywacja spowodowana obecnością niemal wszystkich najlepszych obecnie wspinaczy zimowych przyczynia się jak widać do tego, że i w klasycznej dupówie padają zasadnicze problemy, a dolina aż huczy od dźwięku rzemiosła! 4 zespoły obok siebie na Kotle to przecież nie jest częsty widok. Adam stwierdził, że wyglądało to jak w ciepły dzień w skałkach!
Dziś walczy zespół Maćka Ciesielskiego na Hobrzańskim. Trzymamy kciuki i składamy wszystkim serdeczne gratulacje!
Powodzenia chłopaki!

info : http://www.kw.warszawa.pl/aktualnosci/a1/innominata_klasyczna__ostry_polskoslowenski_loj_na_kotle

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com