facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-28
 

III Dni Lawinowo-Skiturowe w Dolinie Pięciu Stawów już w ten weekend

III DNI LAWINOWO- SKITUROWE

DOLINA PIĘCIU STAWÓW

28-29 MARCA 2015-03-25Już w sobotę spotykamy się na III Dniach Lawinowo - Skiturowych. To coroczne święto ludzi kochających góry i śnieg odbędzie się tradycyjnie w Dolinie Pięciu Stawów, w Tatrach Wysokich. 

Jak co roku  program jest mocno edukacyjny. Aż sześć stacji lawinowych, w tym jedna nowa - rozwijająca tematy sprzętowe. Trzy stacje turystyki zimowej, dwie poświęcone skiturom i jedna nawigacji. Dodatkowo cieszące się w ubiegłym roku wielką popularnością całodzienne stanowiska edukacyjne naszych Partnerów: TOPR i TPN. 


Dla tych którzy będą chcieli sprawdzić swoje umiejętności poszukiwawcze przygotowaliśmy Wysokogórski Tor Przeszkód - stację weryfikacyjną łączącą sprawności lawinowe i szybkość poruszania się w terenie na górskim sprzęcie. Pokonanie go zajmie zaledwie kilka minut a będzie można to zrobić pieszo na nartach lub rakietach. Uczestnicy, a przede wszystkim zwycięzcy, zostaną nagrodzeni przez naszych sponsorów podczas losowania i rozdania nagród. Stacje szkoleniowe czynne będą w godzinach 09:00-14:00 i 16:00-18:00. W przerwie odbędzie poczęstunek dla wszystkich uczestników Dni, wspomniane losowanie i rozdanie nagród. Po południu w schronisku będzie można posłuchać ciekawych wykładów z teorii dotyczącej właściwego wyboru drogi w zagrożeniu lawinowym, o zimowej przyrodzie TPN czy narciarskich przygodach i optymalnym doborze sprzętu na zjazdy i podejścia.  


Niestety pięciostawiańskie schronisko nie zmieści na noc wszystkich uczestników Dni. A w niedzielę też będzie się dużo działo. Odbywać się będą testy sprzętu, czynne będzie Lawinowe centrum treningowe a Ci z Was, którzy skorzystali z możliwości wcześniejszych zapisów spędzą ten dzień pod hasłem wycieczek szkoleniowych.  

Liczymy w tym roku na sprzyjającą aurę, jak będzie ładna pogoda - będzie jeszcze fajniej!

 

Szczegółowy program: www.dnilawinowe.pl  

materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-03-14
GÓRY
 

IV Dni Lawinowo-Skiturowe 9-10 kwietnia

Komentuj 0
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com