facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-04-05
 

Grupa Młodzieżowa Wspinaczki Wysokogórskiej

Komisje Szkolenia i Komisja Wypraw Wysokogórskich Polskiego Związku Alpinizmu pragną ogłosić powstanie nowego programu o roboczej nazwie Grupa Młodzieżowa Wspinaczki Wysokogórskiej.
Program ma na celu wyłonić w przeciągu kilku lat grupę mocnych i aktywnych wspinaczy alpejskich, którzy będą w stanie atakować największe aktualne problemy wysokogórskie.

   1. Program jest rozłożony na minimum trzy lata.

   2. W czasie jego trwania uczestnicy przejdą przez następujące etapy*):

          * Tatrzański letni
          * Wspinaczki lodowej
          * Tatrzański zimowy
          * Alpejski letni
          * Alpejski zimowy
          * Wspinaczki tradycyjnej
          * Wspinaczki wielościanowej

      Zwieńczeniem programu będzie udział w wyprawie.

      *) zakładamy możliwość pewnych odstępstw od tego programu

   3. Na każdym etapie uczestnikom programu będą towarzyszyć doświadczeni wspinacze i instruktorzy. Kilka pierwszych dni każdego etapu będzie miało charakter skróconego kursu/unifikacji, kolejne będą polegały na partnerskiej wspinaczce.

   4. Udział uczestników programu Grupa Młodzieżowa Wspinaczki Wysokogórskiej będzie dofinansowywany w zakresie od 50 do 100% w zależności od rodzaju imprezy.

   5. Program jest adresowany do młodych wspinaczy, w wieku od lat 16 do 21 (wyjątkowo w tym roku górny próg zostanie przesunięty do lat 23).

   6. Organizatorzy zamierzają corocznie ogłaszać nabór do programu.

   7. Chętni do wzięcia udziału w programie nie muszą mieć doświadczenia górskiego. Ukończenie kursów wspinaczkowych nie jest konieczne, choć będzie mile widziane. Kryterium niezbędnym do zakwalifikowania się do programu muszą prezentować odpowiedni poziom sportowy we wspinaczce skalnej. Zainteresowani muszą posiadać w swoim wykazie przejść kilka dróg: w stylu RP w granicach VI.4 oraz w stylu OS w granicach VI.2+.

   8. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie swoich kandydatur wraz z podaniem daty swoich urodzin, przynależności klubowej oraz z załączonym wykazem sportowym do 15 kwietnia na adres Komisji Szkolenia e-mail: kswsiw@pza.org.pl. Ponadto konieczne jest zalogowanie się w systemie PZA i uzupełnienie swojego wykazu, tak jak to ma miejsce przy składaniu wniosków na wyjazdy i wyprawy.

   9. Pierwsze weryfikacyjne spotkanie odbędzie się w Sokolikach i na Hejszowinie na przełomie maja i czerwca bieżącego roku.

Źródło: PZA
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com