facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

GÓRY (255) – Alpejskie czterotysięczniki biegowo: Breithorn

Wyobraźcie sobie trasę górskiego biegu o długości maratonu, startującą z Zermatt, z której rozpościera się widok na Matterhorn i masyw Monte Rosa. Podejście wije się wąską ścieżką poprzez lasy, łąki, piargi, pola śnieżne i lodowce, a zbieg jest niezwykle piękny, techniczny i wytrzymałościowy. Opłaty startowej nie ma, a termin i towarzystwo na trasie wybieracie sami. Brzmi jak marzenie? Tak właśnie wygląda biegowa wycieczka na Breithorn, czterotysięcznik w Alpach Pennińskich.

 

W najnowszym numerze GÓR publikujemy kolejny odcinek z cyklu Alpejskie czterotysięczniki biegowo, w którym Kacper Cieślawski opisuje trasę na Breithorn – jeden z łatwiejszych, przekraczających wysokość czterech tysięcy metrów szczyt, odwiedzany przez emerytów i narciarzy. Czy  oznacza to, że jest to cel mało ambitny?

Jeśli wybierzemy opcję bez korzystania z wagonika, Breithorn zapewni nam wspaniałą przygodę. Trasa z Zermatt na szczyt i z powrotem ma mniej więcej czterdzieści kilometrów długości i oferuje ponad 2500 metrów przewyższenia. Jest to solidny dystans, pozbawiony większych niebezpieczeństw. W praktyce większość trasy przebiega rzadko odwiedzanym przez turystów terenem, dopiero powyżej stoków narciarskich zaczyna robić się tłoczno. Wysokogórski charakter, śnieg pod stopami i rozległe widoki usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednego biegacza, a umiarkowane trudności pozwolą stosunkowo duże fragmenty trasy pokonać biegowo.

 

Cały artykuł znajdziecie w aktualnym wydaniu GÓR (255).

 

 

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentuj 0
Redakcja
 
2016-01-21
GÓRY
 

Nowe GÓRY (247) już w sprzedaży!

Komentuj 0
Redakcja
 
Redakcja
 
Goryonline
 
2015-08-03
GÓRY
 

GÓRY nr 244 już w sprzedaży

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com