facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2023-05-09
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Marka i produkty NNormal to owoc współpracy hiszpańskiego producenta obuwia z tradycjami, Camper i Kiliana Jorneta – utalentowanego, utytułowanego katalońskiego biegacza górskiego i długodystansowego. Zbieżność filozofii i wspólna wizja stworzyły niezwykłą kolaboracją.

Fot. Tom De Peyret


„Krok za krokiem, sukces za sukcesem. Zwykle tak właśnie wyglądał rozwój ludzkości. Jednak to właśnie jest ten moment, kiedy musimy się skupić na czymś znacznie ważniejszym niż sukcesy i zwycięstwa, ponieważ ślad jaki po sobie pozostawiamy liczy się tak samo, jak nasze dążenia do celu. To nie rewolucja to NNormal.”

Taki cytat otwiera stronę o marce i jej misji, zwracając uwagę na to co najważniejsze, czyli dbałość o środowisko naturalne, które jest poligonem dla nas wszystkich i dzięki któremu nasze pasje górskie, narciarskie czy biegowe możemy rozwijać.

 

 Fot. Nick Danielson Tofol UTMB

 

A zatem powstały buty, które prócz doskonałych parametrów, wysokiej jakości, są także gwarancją, że to będzie także krok w stronę bardziej świadomych wyborów i pracy na rzecz lepszego jutra.

NNormal oferuje kolekcję dla profesjonalnych, długodystansowych biegaczy przełajowych oraz dla entuzjastów biegania i innych aktywności wydolnościowych w terenie, szczególnie w górach. Znajdziemy tu klasyczne niskie buty, ale też wodoodporne, za kostkę.

Swoją trwałość i doskonałe parametry, buty NNormal zawdzięczają doskonałym, innowacyjnym, technologicznym materiałom m.in. jak Matryx® Jaquard, czyli połączenie włókien poliamidowych i kevlaru, podeszwy Vibram Litebase i Megagrip (niezwykle cienka, lekka podeszwa o doskonałej przyczepności i trwałości, opracowana przy współpracy działu R&D i sportowców), EExpure (innowacyjna podeszwa środkowa, bardzo lekka, a zarazem bardzo wytrzymała i niezwykle sprężysta), czy dobrze już znana pianka EVA i Sympatex. W butach nieprzemakających zostały użyte impregnaty bez szkodliwych PFS i PTFE.

 

Fot. Tom De Peyret


Buty oraz akcesoria są wykonane z materiałów z recyklingu, a cała produkcja ma charakter cyrkularny. Obuwie jest też tworzone z myślą o jak najdłuższym użytkowaniu, aby nie trzeba było zbyt często kupować nowych butów. Cała kolekcja jest zaprojektowana tak, żeby móc wykorzystywać jej elementy w różnych działaniach outdoorowych, nie tylko do biegania w terenie.

 

Marka niebawem uruchomi także program No Trace, który prowadzi we współpracy z ReCircled, a dzięki któremu każdy użytkownik będzie mógł wysłać lub zanieść do wskazanego punktu (sklepu) zarówno zużyte, przeznaczone do wyrzucenia, buty, jak i ubrania sportowe, które następnie zostaną powtórnie przetworzone, albo odnowione do ponownej odsprzedaży. Dodatkowo można skorzystać z wymiany podeszwy, dzięki współpracy z Vibram i prowadzonemu przez markę programowi “Repair If You Care”.

W pełni świadome działanie i korzystanie z dobrodziejstw natury, bez pozostawiania po sobie śladu to dla marki NNormal jedyna słuszna droga i zarazem cel.

Marka NNormal już wkrótce pojawi się w sklepach dzięki Blue Arrow, który będzie jej wyłącznym dystrybutorem, a Michał Lasocki Brand Managerem marki.

Materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Redakcja
 
2016-01-21
GÓRY
 

Nowe GÓRY (247) już w sprzedaży!

Komentuj 0
Redakcja
 
Redakcja
 
Goryonline
 
2015-08-03
GÓRY
 

GÓRY nr 244 już w sprzedaży

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com