facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2021-10-22
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Drodzy Przyjaciele Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wiele wydarzyło się w ostatnich miesiącach rzeczy ważnych oraz takich, za które chcielibyśmy Wam gorąco podziękować.

Fot. arch. Fundacji TOPR

 

Zacznijmy jednak od wydarzeń przełomowych jakie na zawsze zapiszą się w historii organizacji. 26 września 2021 roku odbyło się Walne Zebranie, na którym wybrano nowy Zarząd. Naczelnikiem TOPR pozostanie Jan Krzysztof pełniący tę funkcję od 1998 roku.

 

Nowym Prezesem Zarządu TOPR został Bolesław Pietrzyk - doświadczony ratownik i prawnik, przez ostatnie lata pełniący obowiązki wiceprezesa Fundacji TOPR. Cieszymy się z podjętych decyzji i trzymamy mocno kciuki za Zarząd w nowym składzie. Pełną listę Członków Zarządu znajdziecie na: http://www.topr.pl/organizacja-topr/władze


Ostatnie miesiące to także czas niezwykle wymagający pod względem działań ratowniczych w Tatrach. I choć 2021 rok jeszcze się nie skończył to już możemy stwierdzić, że w stosunku do lat poprzednich liczba wypadków była dużo wyższa. Do końca września udzielono pomocy blisko 1000 osób, a liczba wypraw ratunkowych w miesiącach wakacyjnych była wyższa o ponad 40% w stosunku do poprzedniego roku (ponad 300). Kluczową rolę w niesieniu pomocy odgrywał śmigłowiec. Tylko w miesiącach wakacyjnych został wykorzystany do niesienia pomocy ponad 100 razy.

 

Fot. arch. Fundacji TOPR

 

Wrzesień z kolei obfitował w wiele nocnych wypraw i akcji ratunkowych - bywały takie tygodnie, gdzie co noc wyruszały wyprawy po turystów zagubionych w wysokich partiach gór.

 

Niestety, trend przyrostowy jeśli chodzi o ilość wypadków utrzymuje się już od kilku lat.

 

I tutaj przychodzi moment gdy chcielibyśmy Wam podziękować za wsparcie poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz TOPR. Bez środków, którymi wpieracie nasze działania w Tatrach nie moglibyśmy tak efektywnie pełnić służby.

 

Zwiększająca się ilość aktywności TOPR, także tych najbardziej skomplikowanych, w trudnych warunkach, wymagająca najbardziej zaawansowanych czynności ratowniczych i medycznych, możliwa jest nie tylko dzięki przeszkoleniu i gotowości ratowników, ale także dzięki niezawodnemu sprzętowi. To także od niego w najtrudniejszych sytuacjach zależy bezpieczeństwo ratowników i możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym.

 

Fot. arch. Fundacji TOPR

 

Dzięki Waszemu wsparciu z kampanii „1% dla TOPR” otrzymaliśmy, za 2020 rok kwotę: 2 185 590,40 złotych. To olbrzymie wsparcie w roku, który przyniósł nam wszystkim tak wiele wyzwań. Środki te pozwoliły nam na bieżące naprawy i zakup sprzętu ratowniczego, medycznego oraz pokrycie części niezbędnych inwestycji związanych z funkcjonowaniem lotniska i zaplecza naszego „Sokoła”. W najbliższych tygodniach na stronie fundacji opublikujemy pełną listę zakupów. Jednak już teraz chcielibyśmy podziękować wszystkim Darczyńcom oraz naszym stałym Partnerom wspierającym nas poprzez kampanie medialne w ramach akcji „1% dla TOPR”. Dziękujemy Wam za wsparcie! Waszą pomoc traktujemy jako zobowiązanie. Wspierając nas stajecie się częścią TOPR.

 

 

Dziękujemy, że pomagasz ratować w Tatrach.

Twoja pomoc ma znaczenie.

 

W imieniu Fundacji TOPR

Robert Kidoń

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-25
GÓRY
 

Ferraty w Dolomitach – przegląd subiektywny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-04
GÓRY
 

Tomek Mackiewicz. Pięć zim pod Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com