facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-07-12
 

FEEL FREE prezentuje...

Od 2007 roku grupa West Jumping Team jest sponsorowana przez markę FEEL FREE. 

Poznań, lipiec 2007
FEEL FREE prezentuje: WEST JUMPING TEAM

Mają po kilkanaście lat, są wysportowani niemal jak zawodowi sportowcy. Jednak dyscypliny, którą uprawiają, na próżno by szukać w telewizyjnych relacjach sportowych. Nie chcą rywalizować pomiędzy sobą, lecz walczyć z własnymi ograniczeniami i słabościami. Ich miejscem zmagań jest miejska architektura... 

West Jumping Team to istniejąca od 2005 roku grupa młodych zapaleńców z Konina, uprawiających le parkour, dyscyplinę, która narodziła się we Francji. Parkour, nazywany też czasami free runningiem to sztuka pokonywania przeszkód urbanistycznych w jak najszybszy i najbardziej efektywny sposób. Choć parkour to bardzo efektowna dyscyplina, nie chodzi w niej tylko o tricki i popisy akrobatyczne. Dla członków West Jumping Team, tak jak i dla wszystkich miłośników tego sportu, to przede wszystkim styl życia. – Chodzi o to, by poczuć się wolnym – mówi Angel, jeden z członków teamu. – Choć na pewno uprawianie tego sportu zmienia nasz tryb życia, bo poświęcamy temu zajęciu więcej czasu niż czemu innemu – dodaje. Członkowie WJT doskonalą bowiem swoje umiejętności, kiedy tylko mogą. Ich treningi odbywają się na sali gimnastycznej, gdzie ćwiczą elementy akrobatyczne. W mieście, w miejscach najbardziej urozmaiconych architektonicznie – dopracowują akrobacje wykorzystując niemal każdy element zabudowy. Do konińskiej grupy West Jumping Team należą (na zdjęciu, od lewej): 
§         Angel (Marek Śrutowski, 1989),
§         Młody (Bartosz Furmaniak, 1990),
§         Jarek (Jarosław Ślugaj 1991),
§         Wieku (Rafał Wiewiórski, 1986),
§         Mucha (Przemysław Król, 1987),
§         Atro (Artur Maciaszek, 1989). 

Wśród polskich internautów zainteresowanych parkourem, toczy się zagorzała dyskusja na temat tego, co należy do parkouru, a co nim nie jest i czy można do niego włączać elementy akrobatyki. Członkowie WJT nie tracą czasu na te teoretyczne rozważania. Bez obaw łączą elementy parkouru z akrobatyką uliczną. Robią to, co lubią i przeznaczają na treningi każdą wolną chwilę. Dzięki temu coraz częściej są nazywani najlepszym teamem w Polsce, a filmy z ich udziałem budzą emocje i podziw. Powoli stają się też rozpoznawalni – Większość patrzy na nas przychylnie, dzięki temu co robimy, staliśmy się popularni, a nasza grupa okazała się w pewnym sensie prekursorem – mamy już swoich naśladowców w naszym mieście – mówi Angel. Filmy West Jumping Team dostępne w serwisie YouTube:
 
 
 
 
 
 
Od 2007 roku grupa West Jumping Team jest sponsorowana przez markę FEEL FREE. 

Feel Free to autorska marka produkowana przez firmę Konimpex-Plus. W ofercie znajduje się odzież narciarska, turystyczno-outdoorowa, plecaki, śpiwory i namioty. Grupą docelową są młodzi ludzie, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas poza miastem.

Informacja prasowa

2007-07-12

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com