facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-11-22
 

Eliza Kubarska i David Kaszlikowski

Eliza Kubarska i David Kaszlikowski od lat wspólnie odkrywają egzotyczne zakątki świata, w poszukiwaniu wspinaczkowych wyzwań.

David Kaszlikowski 

Alpinista, podróżnik, fotograf, dziennikarz. Od lat odwiedza europejskie i te bardziej egzotyczne, zapomniane zakątki świata w Azji, Ameryce, Afryce, eksplorując dziewicze rejony górskie. W 2003 roku został laureatem prestiżowej nagrody Kolosa w kategorii Alpinizm, za wytyczenie wspólnie z Krzysztofem Belczyńskim i Marcinem Tomaszewskim drogi Krzyk Motyla na ścianie Cytadel, w górach Kichatna, na Alasce (1200 m, 25 wyciągów, VI bigwall, VII, A4, C3). Wspinaczka to dla Kaszlikowskiego wspaniałe tło do uprawiania ekstremalnej fotografii, która składa się na treść autorskiego Studia Wspin. Jego zdjęcia publikuje National Geographic, Góry, Newsweek. David jest również pierwszym polskim fotografem, współpracującym z międzynarodowymi, prestiżowymi magazynami górskimi: Vertical, Grimper, Desnivel, Alpinist, Climbing, Rock &Ice. 

Eliza Kubarska 

Dusza artystki w ciele sportowca. Alpinistka, podróżnik, rzeźbiarka, fotograf. Instruktor wspinaczki sportowej. Stale współpracuje ze Studio Wspin, współautorka i autorka wielu prac Studia. Autorka publikacji w Górach, Magazynie Górskim, Extremium, Aktivist, Voyage, Magazynie Gazety Wyborczej. 


Na tle Maujit Qaqarssuasia. Fot. verticalvision.pl


Eliza Kubarska i David Kaszlikowski od lat wspólnie odkrywają egzotyczne zakątki świata, w poszukiwaniu wspinaczkowych wyzwań. W 2004 roku wytyczyli (wspólnie z Borkiem Szybińskim) nową, imponującą drogę na 600-metrowej, południowej ścianie Oujdad w rejonie Taghia (Maroko). Światło dzienne ujrzała wówczas Barracuda (7c+ max, 7a+ oblig.). W 2005 roku powrócili do Maroka, by wytyczyć kolejną polską drogę w rejonie, Fantasia (7c, 700 m, Tagoujimt Tsouiant). Tegoroczna wyprawa na Grenlandię zaowocowała nową linią Golden Lunacy (ok. 2000 m, VIII+), wytyczoną na największym morskim klifie świata, Thumbnail (rejon fjordu Torssukatak, pd. Grenlandia).

www.verticalvision.pl 

Goście V Krakowskiego Festiwalu Górskiego


2007-11-22

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com